3. Юве пак подгони влака за Европа след 2:0 над Рома в Рим (видео)

Юве пак подгони влака за Европа след 2:0 над Рома в Рим (видео)

Отборът на Ювентус стигна до изключително важна победа в борбата си за участие в европейските турнири догодина, след като се наложи с 2:0 над тима на Рома в дербито на 31-ия кръг на италианската Серия „А”

Отборът на Ювентус стигна до изключително важна победа в борбата си за участие в европейските турнири догодина, след като се наложи с 2:0 над тима на Рома в дербито на 31-ия кръг на италианската Серия „А”. Срещата се игра на стадион „Олимпико”, където Красич откри резултата в 60-ата минута, а крайното 2:0 оформи Матри в 74-ата.

Двубоят започна с по-добра игра на торинци и неточни удари в началото на Пепе и Матри. Първият точен изстрел в мача пък дойде в 9-та минута, когато Вучинич шутира с левия крак, но Сторари спаси.

След преполовяването на първата част домакините също изостриха играта си и това доведе до някои напрегнати ситуации пред вратата на „старата госпожа”, които обаче бяха пропилени от Тоти и Вучинич. В 34-ата минута пък Гросо бе много близо до попадението, след като засече с глава центриране на Маркизио, ала кълбото прелетя много ниско над напречната греда на Сторари.

До края на първата част Тоти и Вучинич изтърваха по още една възможност, но гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част пък стартира отново с малко по-добра игра на гостите и в 59-ата минута Гросо намери Красич в наказателното поле, а сърбинът хладнокръвно прати кълбото в долния ляв ъгъл на Дони за 1:0.

Този гол тотално обърка домакините, които срещаха сериозни затруднения при изнасянето на топката. В 69-ата минута стражът на „вълците” трябваше да се намесва след изстрел на Пепе, а в 72-ата Менез бе много близо до изравняване, ала изстрелът на Менез срещна гредата.

Така дойде 74-ата минута, когато при една контраатака Гросо намери Матри на границата на пеналта, а нападателят с прецизен удар удвои преднината на „бианконерите”.

След гола Ювентус се прибра в половината си и започна да чака възможностите си на контраатака. Домакините пък изглеждаха крайно обезверени и така и не успяха да стигнат поне до почетно попадение в този мач, който „старата госпожа” спечели с 2:0.

След успеха Юве остава на 7-о място във временното класиране, като вече има актив от 48 точки, на 2 зад 6-ия Рома.

Рома – Ювентус 0:2

0:1 Красич 60’