3. Юве не пощади Аталанта и дръпна със 7 точки пред Интер (видео)

Юве не пощади Аталанта и дръпна със 7 точки пред Интер (видео)

"Старата госпожа" с класика над "бергамаските" в Торино

Шампионът Ювентус направи нова важна крачка към защитата на титлата си, след като днес се наложи с 3:0 над тима на Аталанта. Срещата се игра на стадион "Ювентус" в Торино и бе от програмата на 17-ия кръг на италианската Серия "А".

Това бе трета поредна победа за "бианконерите", докато гостите се върнаха на пътя на загубите, след като в последния кръг надиграха с 2:1 Парма у дома.

Гостите завършиха двубоя и с 10 човека, след като Манфредини си изкара два бързи жълти картона в 30-ата и 31-ата минута.

Иначе срещата започна с летящ старт за "старата госпожа", която излезе напред в резултата още във 2-та минута. Тогава Джовинко изведе Вучинич зад гърба на противниковата отбрана, а черногорецът с десния крак не остави шансове на Консили за 1:0.

Веднага след гола "бергамаските" можеха да изравнят, ала в 4-та минута Буфон отрази блестящо опасен удар от границата на наказателното поле на Денис, а в 7-та Бонавентура не уцели вратата от добра позиция.

Така дойде 14-ата минута, когато Ювентус удвои аванса си чрез Андреа Пирло, който изпълни един от марковите си пряк-свободни удари, пращайки кълбото в горния ляв ъгъл на вратата на гостите.

След това попадение "старата госпожа" продължи да натиска с пълни сили и в 27-ата минута Маркизио покачи на 3:0, след като бе намерен на изгодна позиция от Киелини.

През втората част шампионите продължиха да доминират, но пропуски на Вучинич, Куалярела, Джовинко и Видал ги лишиха от нови голове.

Гостите от Бергамо пък така и не съумяха да отбележат поне почетен гол и в крайна сметка загубиха двубоя с 0:3.

След успеха Юве увеличи преднината си на върха пред 2-ия Интер на 7 точки, като вече има актив от 41. Тимът на Аталанта пък е 11-и с 21 пункта.