3. Юве нанесе първа загуба на Рома и предвкусва 3-то поредно Скудето (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Старата госпожа" победи с 3:0, "вълците" с 2 червени картона"

Шампионът Ювентус направи нова решителна крачка към защитата на титлата си, след като тази вечер спечели дербито срещу Рома с 3:0 и нанесе първа загуба на "вълците" през сезона. Срещата се игра на "Ювентус Арена" и бе от програмата на 18-ия кръг на италианската Серия "А".

Гостите завършиха срещата с 9 души заради червени картони на Де Роси в 75-ата и на Кастелан в 76-ата минути.

"Старата госпожа" имаше контрол над срещата, с изключение на първите 15 минути, когато столичани започнаха с няколко добри контраатаки и неточен удар на Пянич от дистанция.

В 17-ата минута обаче домакините взеха нещата в свои ръце, излизайки напред в резултата с първото си положение в срещата. Тогава Тевес изведе Видал в малкото наказателно поле, а чилиецът не сбърка с десния крак за 1:0.

След гола Рома натисна и набързо пропиля няколко шанса чрез Пянич, Додо и Де Роси. Юве обаче бързо пресече устрема за натиск на "вълците" и до края на полувремето имаше няколко по-добри ситуации за гол, от които обаче не съумя да се възползва.

В самото начало на второто полувреме пък, торинци нанесоха втори тежък на съперника си, след като Пирло центрира в наказателното поле на гостите от статично положение, Бонучи се озова на правилното място и засече с десния крак, удвоявайки аванса на своите.

Този гол изнерви още повече столичани и в 75-ата минута те останаха с човек по-малко заради директен червен картон на Даниеле Де Роси.

Още в следващата минута пък нов човек на Рома бе изгонен. Кастелан игра умишлено с ръка в наказателното си поле, и реферът го изгони с директен червен картон, а отсъдената дузпа бе реализирана от Мирко Вучинич за крайното 3:0.

След победата Юве увеличи аванса си на върха пред Рома на цели 8 точки, като "старата госпожа" веч има 49 срещу 41 за столичани. 3-ят Наполи е с 36.

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1