3. Юве на седем точки от второ поредно Скудето след безапелационен успех на "Олимпико (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Бианконерите" постигнаха пети пореден успех в Серия "А", побеждавайки Лацио като гост

Отборът на Ювентус спечели по категоричен начин дербито с Лацио с 2:0 в последен мач от 32-ия кръг на Серия „А”. Това е пета поредна победа за „бианконерите”, която ги доближава само на 7 точки от втора поредна титла.

И двете попадения на „Стадио Олимпико” бяха дело на Артуро Видал, който бе точен от дузпа в 8-ата минута, а в 28-ата удвои преднината на гостите.

Юве бе по-добрият тим през целия двубой и заслужено стигна до трите точки. „Римските орли” имаха възможност да отбележат поне почетно попадение, но блестящите изяви на неостаряващия Джанлуиджи Буфон на няколко пъти отчайваха футболистите на домакините.

Срещата започна по отличен начин за Ювентус и още в 8-ата минута главният рефер отсъди дузпа за нарушение на Ларик Кана срещу нахлуващия на скорост в наказателното поле Мирко Вучинич.

Видал се нагърби с изпълнението и хладнокръвно реализира за 1:0, пращайки топката неспасяемо в десния ъгъл.

В 25-ата минута грешникът за римляните Кана можеше да се реабилитира пред фенове и съотборници, но от непосредствена близост не успя да уцели топката след центриране отдясно.

Само три минути по-късно Артуро Видал удвои преднината за Юве. Бранител на домакините пресече остро подаване към наказателното поле, но топката попадна в краката на чилийския нападател, който от десетина метра не сбърка.

Малко по-късно Маркизио имаха страхотна възможност да вкара трети гол, но опасният му диагонален удар премина на педя встрани от вратата на Лацио.

След почивката гостите намалиха оборотите, което позволи на „орлите” да създадат още няколко опасности.

В 50-ата минута Буфон отново показа рефлекс, отразявайки топовен изстрел на Микаел Сиани.

Десет минути по-късно пък Козак не успя да засече с глава от непосредствена близост перфектно центриране отдясно на Едерсон.

До края срещата се доиграваше и гостите заслужено триумфираха с пълния комплект точки и вече имат 74 на върха в класирането. Лацио пък се намира на шеста позиция с 51 точки.

Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)

Джим-Бом спечелиха с 3:1 турската класика

Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)