3. Юве изтръпна, но дузпа и Роналдо донесоха трите точки

Юве изтръпна, но дузпа и Роналдо донесоха трите точки

Шампионите победиха трудно с 2:1 новака Верона

Италианският шампион Ювентус победи трудно с 2:1 новакът в Серия А Верона на своя "Алианц Стейдиъм". В третия мач от кръга торинци започнаха много зле, но впоследствие успяха да се върнат на правия път и да си тръгнат от домашната си арена с пълен комплект точки.

След няколко опасни удара на Роналдо и Матюиди, в 18-та минута Демирал направи нарушение в наказателното си поле и подари дузпа за гостите от Верона. Те обаче пропуснаха от бялата точка след удар в гредата, а при добавката отново напречния стълб ги лиши от гол.

Атаката на гостите обаче продължи и топката се озова у капитана Мигел Велосо, който стреля от почти 25 метра и оплете топката в левия паяк на Буфон за 0:1.

Торинци изглеждаха разклатени в следващите минути и гостите можеха да удвоят аванса си, но това не се случи. В 31-та минута Роналдо получи извън наказателното поле и намери Аарън Рамзи малко преди дъгата. Бившият халф на Арсенал отправи изстрел, който се отклони от защитник и топката придоби неспасяема треактория за 1:1.

След почивката Юве продължи с добрата си игра и в 48-та Куадрадо беше съборен в наказателното поле, поради което главния съдия отсъди нов наказателен удар - този път за домакините. Зад топката застана Кристиано Роналдо, който не сбърка от 11-те метра за пълен обрат.

В следващите минути играта влезе в рутинно темпо, но последните моменти от мача бяха заредени с нова доза емоции. В 90-та минута Велосо можеше за втори път да прониже Буфон, но португалецът стреля над целта от няколко метра.

Секунди по-късно Матюиди беше съборен на границата на наказателното поле и Кумбала получи втори жълт картон. При изпълнението на нарушението пък Роналдо стреля мощно, но в стената и не успя да вкара втория си гол.

Така Юве се върна на върха в класирането, след като събра 10 точки и са с една пред Интер. Верона пък записа втора поредна загуба и остава 12-ти.

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута!

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1