3. Юве и Каляри не се победиха в мач без значение

Юве и Каляри не се победиха в мач без значение

Двата тима завършиха наравно 1:1 в Торино

Отборите на Ювентус и Каляри не излъчиха победител в мача помежду си, завършвайки наравно 1:1. Срещата се игра на стадион "Ювентус Арена" и бе от програмата на 37-ия, предпоследен кръг на италианската Серия "А".

Двубоят започна с хубав шут на Видал, който обаче бе спасен от Агаци. При последвалата контраатака Розетини намери Ибарбо в дясната част на вратарското поле, а той прониза Сторари за 1:0.

След попадението "старата госпожа" натисна, но Джакерини, Матри и Бонучи пропуснаха да се разпишат. Контраатаките на гостите също бяха опасни, ала Пинила пропусна да се разпише.

До края на полувремето нови попадения нямаше, въпреки сериозния натиск на "бианконерите".

През втората част по-добрата игра на "старата госпожа" продължи и още в началото Джакерини и Матри пропуснаха от добри позиции.

Така се стигна до 61-ата минута, когато Видал свали за Вучинич в малкия пеналт, а черногорецът не сбърка отблизо с левия крак, възстановявайки статуквото.

Това попадение още повече окрили домакините, които започнаха да търсят нов гол, който да обърне нещата изцяло в тяхна полза. До края на мача обаче Куалярела, Матри и Вучинич изтърваха няколко възможности и така резултатът остана непроменен - 1:1.

След равенството Юве вече има актив от 87 точки на върха в класирането на, цели 12 пред 2-ия Наполи. Гостите от Каляри пък са 11-и с 44 точки.