3. Юве е на дъното в група „В” след 2:2 срещу Реал (ВИДЕО+СНИМКИ)

Юве е на дъното в група „В” след 2:2 срещу Реал (ВИДЕО+СНИМКИ)

Роналдо се изравни с Индзаги, Нистелрой и Креспо по голове

Отборите на Ювентус и Реал (Мадрид) завършиха 2:2 в двубой от група „В” на Шампионската лига. След като взе само точка от сблъсъка с испанския гранд, "старата госпожа" се смъкна до четвъртата позиция в групата, след като Копенхаген победи Галатасарай у дома. Двата отбора, смятани за аутсайдери, вече имат по четири точки, с една повече от тима от Торино.

Домакините бяха по-добрият отбор през по-голямата част от срещата, но Икер Касийяс на няколко пъти се оказа непреодолим за футболистите на „старата госпожа”. Видал откри от дузпа за домакините. Роналдо и Бейл обърнаха резултата, но Йоренте донесе точката на Юве.

С гола си тази вечер Кристиано Роналдо изравни рекорда за най-добър голмайстор в груповата фаза на Шампионската лига в рамките на един сезон.

Попртугалецът отбеляза осмото си попадение тази кампания и се изравни с Филипо Индзаги, Рууд ван Нистелрой и Ернан Креспо. Роналдо има още два мача, в които ще има възможност да стане едноличен лидер в тази класация.

През първата част имаше само един отбор на терена, но първата възможност бе за гостите, но Гарет Бейл стреля слабо в ръцете на Буфон. След това всичко по-опасно се премести пред вратата на Касийяс.

Марсело за малко да си отбележи куриозен автогол в 17-ата минута. След центриране на Погба, бранителят не успя да изчисти топката и се наложи Касийяс да се намесва. Артуро Видал пробва късмета си отдалече, но право в ръцете на стража на Реал.

В 28-ата минута Карлос Тевес центрира опасно в наказателното поле на Реал, Фернандо Йоренте стреля с глава отблизо, но Касийяс протегна крак и запази мрежата си суха. Гостите отговориха с далечен удар на Гарет Бейл, но покрай вратата на Буфон.

В 40-ата минута Рафаел Варан събори Пол Погба и Хауърд Уеб показа бялата точка. Зад топката застана Артуро Видал и не остави никакви шансове на Касийяс. Чилийският полузащитник стреля мощно в горния ляв ъгъл на вратата и даде преднина на Юве - 1:0.

В края на полувремето хубав пробив на Марсело отляво завърши с разочароващ удар на Карим Бензема.

В началото на втората част мадридчани изравниха. Карим Бензема изведе Кристиано Роналдо отляво на вратата. Португалското крило прехвърли технично вече плонжиралия Буфон, намирайки далечния ъгъл.

Минути по-късно Чаби Алонсо стреля силно от дистанция, но ударът му срещна напречната греда. Домакините отговориха мигновено. Погба напредна добре отляво и центрира. Топката стигна до Маркизио, но ударът му бе блокиран бе блестящ начин от Касийяс. Полузащитникът на Юве имаше още един шанс, но при добавката Пепе изчисти от гол-линията.

В 60-ата минута, с доста по-добрата си игра през втората част, „белия балет” стигна и до второ попадение. Марсело намери Роналдо със страхотен дълъг пас. Седмицата на Реал след това подаде към Гарет Бейл, който от границата на наказателното поле намери долния ляв ъгъл на Буфон. Голямата вина за втория гол е на бранителите на домакините, които стояха статични и оставиха пространство за удар на уелсеца.

Само пет минути по-късно „старата госпожа” изравни. Фернандо Йоренте засече страхотно центриране на Касарес и заби топката в мрежата зад Касийяс за 2:2.

Почти веднага след изравнителното попадение Карим Бензема можеше отново да даде преднина на Реал. Нападателят на „белия балет” стреля опасно, но малко встрани от вратата на Буфон.

В 79-ата минута Карлос Тевес стреля опасно, но отново Икер Касийяс успя да спаси. Малко по-късно и Куалярела стреля от границата на наказателното поле, но отново в ръцете на испанския страж. В края на двубоя отново Куалярела стреля, но крайният резултат отново бе същият.

В другия двубой от групата ФК Копенхаген победи с 1:0 гостуващия Галатасарай. Така, след изиграване на четвъртите срещи, Реал остава на челната позиция с 10 точки, Галатасарай е втори с четири, колкото има и Копенхаген, но заради общата си голова разлика от мачовете с турците (2:3) е на третата позиция. И сензационният факт – четвъртото място на Ювентус.

По италиански: Феновете на Дженоа и Сампдория се биха преди дербито