3. Юве дръпна с 5 точки на върха при завръщането на Конте (+ВИДЕО)

Юве дръпна с 5 точки на върха при завръщането на Конте (+ВИДЕО)

Вижте брилянтната комбинация за единствения гол на "Старата госпожа" на "Ренцо Барбера"

Ювентус записа минимална победа над Палермо като гост и дръпна с 5 точки на върха в класирането на Серия „А” преди двубоя между Интер и Наполи тази вечер.

За защитаващия титлата си отбор от Торино това бе 12-а победа от началото на сезона. Палермо регистрира осма загуба в кампанията.

Наставникът на "Старата госпожа" Антонио Конте се завърна на скамейката, след като изтърпя 4-месечното си наказание, наложено покрай скандала с уреждане на мачове. Специалистът направи редица промени в състава в сравнение с онзи, който победи Шахтьор (Донецк) в Шампионската лига през седмицата.

Двата отбора се хвърлиха в атака от самото начало на двубоя, игран на "Ренцо Барбера", с намерението да вземат пълния комплект точки.

Ясмин Куртич тества вратаря на Ювентус Джанлуиджи Буфон със свиреп удар от 23 метра.

След това Фабрицио Миколи намери мрежата с нисък шут, който Буфон не успя да спаси, но попадението не беше признато поради засада.

Италианският шампион също имаше своите шансове. В 35-ата минута след разбъркване топката срещна гредата от крака на Мирко Вучинич. Минути по-късно Алесандро Матри беше изведен от Артуро Видал, но Самир Уйкани направи възхитително спасяване, за да запази нулевото равенство до почивката.

Пет минути след подновяването на играта Ювентус най-накрая откри резултата. Тогава Вучинич пое брилянтно дълга топка от Андреа Пирло, чукна я с пета към Щефан Лихщайнер, който нямаше проблем да отбележи.

Матри можеше да дублира преднината на „бианконерите” с изтичането на час игра, но стреля неточно.

Три минути по-късно шут на Пирло беше спасен сигурно от Уйкани.

Палермо остана с човек по-малко в 75-ата минута, когато Мишел Морганела беше изгонен за второ официално предупреждение.

Четири минути по-късно гол на Никлас Бендтнер беше отменен поради засада.

Така Юве събра 38 точки на върха в класирането, като води с 5 на Наполи и със 7 на Интер, които се срещат тази вечер от 21:45 ч.

Палермо остана 16-ти с 14 точки, но толкова имат още два отбора - Болоня (17-ти) и Пескара (18-ти). Днес Пескара взе домакинството си на друг тим, борещ се за оцеляване - Дженоа - с 2:0. Попаденията на "Стадио Адриатико-Джовани Корначия" реализираха Абрускато и Вукшич през второто полувреме.