3. Юнайтед спечели група „C” след 1:1 с Валенсия у дома, Бербо с цял мач (видео)

Юнайтед спечели група „C” след 1:1 с Валенсия у дома, Бербо с цял мач (видео)

Бурса взе първа точка в турнира след 1:1 с Рейнджърс, Иванков резерва (видео)

Отборът на Манчестър Юнайтед спечели група „C” на Шампионската лига, след като в последния мач завърши наравно 1:1 с тима на Валенсия. Срещата се игра на стадион „Олд Трафорд”,а българският нападател Димитър Бербатов игра цял мач за „червените дяволи”. Ако не бяха допуснали гол пък, англичаните щяха да се превърнат в единствения тим в историята на турнира, който не е инкасирал попадение в груповата фаза.

Двубоят започна много динамично, а в 4-та минута Нани опита късмета си от средна дистанция, но ударът му излезе в аут. В 11-ата Коща стреля с глава, ала и неговият изстрел не намери целта.

В 13-ата минута пък Андерсон и Рууни направиха страхотно двойно подаване, което остави бразилеца сам срещу вратаря на Валенсия. Ударът на полузащитника обаче бе много слаб и не затрудни стража на „прилепите”. В ответната атака Домингес шутира опасно, ала Амос отрази, а 2 минути по-късно отново Домингес получи в наказателното поле, но този път ударът му срещна страничната греда.

Така се стигна до 21-ата минута, когато Андерсон изведе Бербатов очи в очи с Гуайта, българинът тръгна да го преодолява, но стражът на испанците се хвърли в краката му и изби в корнер. 10 минути по-късно Рууни центрира фалцово в наказателното поле, Парк засече от воле, ала кълбото попадна право в обсега на Гуайта, който спаси с крак.

Така се стигна до 32-ата минута, когато, при една наглед безобидна ситуация, Карик подари топката на Домингес, който напредна през центъра, след което намери Пабло сам в наказателното поле, а нападателят не трепна и изведе „прилепите” напред – 1:0.

След гол домакините мигновено вдигнаха оборотите и в 36-ата минута Рууни шутира от границата на наказателното поле, но топката срещна напречната греда, а при добавката Нани, от няколко метра, не намери очертанията на вратата.

След това положение играта се накъса и до края на полувремето не падна нов гол. Така двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 1:0 за Валенсия.

Втората част стартира с два удара с глава на Бербатов, като първият бе спасен от стража на испанците, а вторият не намери очертанията на вратата им. В 59-ата минута българинът успя да вкара топката във вратата на Валенсия, но голът бе отменен заради засада. В 61-ата минута Парк потърси Рууни в наказателното поле, англичанинът стреля със завъртане, ала кълбото премина покрай лявата греда на Валенсия.

Така се стигна до 63-ата минута, когато Рафаел намери Парк на границата на наказателното поле, кореецът стреля силно с десния крак, Гуайта спаси, но при добавката нищо не можеше да спре Андерсон, който възстанови статуквото.

Веднага след гола „прилепите” можеха да си върнат преднината, но Пабло не можа да засече подаване отдясно на Иско. В 64-ата минута Рууни центрира в наказателното поле, където Бербатов скочи най-високо и засече с глава, ала стражът на гостите спаси. 180 секунди по-късно българинът овладя в наказателното поле, но изстрелът му бе спасен от Гуайта, а при добавката Нани не уцели вратата от няколко метра.

След това положение темпото спадна значително, а ситуациите пред двете врати станаха рядкост. До края на двубоя нови голове не паднаха и така двата тима завършиха наравно 1:1 и поделиха по една точка.

След този хикс Юнайтед спечели група „C” с актив от 14 точки, на 3 пред 2-ия Валенсия.

Манчестър Юнайтед – Валенсия 1:1

0:1 Пабло 32’
1:1 Андерсон 63’

Състави
:

Юнайтед: Амос, Рафаел, Фърдинанд (Смолинг 50’), Видич, Фабио, Нани (Гигс 81’), Карик, Андерсон (Флетчър 90’), Парк, Рууни, Бербатов

Валенсия: Гуайта, Мигел, Коща, Деалбер, Матийо, Алба (Мата 68’), Албелда, Банега, Пабло (Фегули 82’), Домингес (Иско 54’), Адурис

Жълти картони: Андерсон (Юнайтед); Албелда, Мигел (Валенсия)

Стадион: „Олд Трафорд”, Манчестър

Рефер: Педро Проенса, Португалия

В другия мач от групата, който бе без значение за крайното класиране в нея, Бурсаспор спечели първата си точка в Шампионската лига, след като завърши наравно 1:1 с отбора на Глазгоу Рейнджърс. Срещата се игра на стадион „Бурса Ататюрк”, а бившият български национал Димитър Иванков остана резерва за турския шампион.

Мачът започна с нещо като натиск на домакините и в 8-та минута Хас бе близо до гола, но ударът му бе спасен от МакГрегър. В 13-ата Нунес засече с глава центриране отдясно, ала стражът на шотландците отново се намеси добре. 3 минути по-късно отново Нунес шутира, но този път в аут.

Така се стигна до 20-ата минута, когато Уитакър изведе Милър в наказателното поле, а нападателят не сбърка, извеждайки Рейнджърс напред – 1:0.

След гола домакините продължиха да натискат, но нови пропуски направиха Нунес и Ведерсон. Нов гол до края на полувремето обаче не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 1:0 за шотландците.

Втората част стартира със страхотна възможност за гостите, но ударът на Милър не намери очертанията на вратата. В 55-ата пък резервата на Бурса – Батала, също опита късмета си от дистанция, ала и неговият шут излезе в аут.

С течение на времето натискът на турците продължаваше да се увеличава, но нови пропуски направиха Батала и Ведерсон. Така се стигна до 79-ата минута, когато Ипек центрира в наказателното поле, където Йълдъръм овладя и с кинжален удар прониза МакГрегър за крайното 1:1.

След това равенство Бурса остава на дъното на група „C” с актив от 1 точка. Гостите от Шотландия пък остават 3-и с 6 пункта и напролет ще участват в турнира Лига Европа.

Бурсаспор – Рейнджърс 1:1