3. Юнайтед обърна Волфсбург за 2:1 след отличен мач на Митко Бербатов

Юнайтед обърна Волфсбург за 2:1 след отличен мач на Митко Бербатов

Английският шампион Манчестър Юнайтед победи немския първенец Волфсбург с 2:1 в среща от група „В” на Шампионската лига, която се игра на митичния „Олд Трафорд”.

Капитанът на българския национален отбор Димитър Бербатов не започна в титулярния състав на „червените дяволи”, но се появи на терена още в 20-ата минута след контузия на Майкъл Оуен. Митко раздвижи играта на Юнайтед и бе с основен принос за постигнатия успех.

Един Дзеко даде преднина на Волфсбург в 56-ата минута, но след попадения на Райън Гигс в 59-ата и Майкъл Карик в 78-ата англичаните направиха пълен обрат за крайното 2:1. Това е втори успех за тима в групата и отборът на Сър Алекс Фъргюсън заема 1-о място в подреждането с 6 точки. Волфсбург и ЦСКА (Москва) са с 3 точки, а Бешикташ без актив след два кръга.

Германският шампион не се уплаши, че гостува на „Олд Трафорд” и в първите минути на мача бе по-активният отбор на терена. Дзеко, Графите и компания затрудняваха защитата на Юнайтед с активните си действия и я караха да бърка. Добри положения пред вратата на Кушчак обаче не бяха създадени.

Сър Алекс постави на резервната скамейка Митко Бербатов, но след само 20 минути игра прибегна до неговите услуги. Оуен получи контузия в дъждовния Манчестър и се отправи към съблекалните.

Още с първите си докосвания Бербатов показа защо шотландецът брои повече от 30 млн. паунда, за да го има в състава си. Берба на няколко пъти изведе по отличен начин своите съотборници сами срещу вратаря на „вълците” Диего Беналио, но те не бяха точни.

Първо Валенсия стреля неточно, а в последствие Беналио изби с крак удара на Карик.

В 33-ата минута Гентнер от състава на Волфсбург стреля опасно с глава след ъглов удар. След отлично двойно подаване между Гигс и Рууни в 37-ата минута, топката достигна до Бербатов, но ударът му мина над целта.

До края на първата част и Рууни пропусна изгодно положение, за да се оттеглят двата тима на почивка при 0:0.

Юнайтед тръгна да решава всичко в началото на втората част, но Беналио отново бе на мястото си. В 56-ата минута обаче при една от редките си атаки към английската врата, Хасебе центрира към Дзеко и той с глава откри резултата в полза на германския шампион.

Отговорът на Юнайтед бе светкавичен. Само 3 минути по-късно ветеранът Гигс стреля от пряк свободен удар, „коженото кълбо” рикошира в тялото на Гентнер, излъга стража на Волфсбург и резултатът бе изравнен 1:1.

Много активен за пореден път в състава на „червените дяволи” бе Гигс, който дори отбеляза втори гол, отменен от главния съдия заради засада. Удар на Рууни пък мина на сантиметри над гредата.

В 78-ата минута Юнайтед вкара втори гол, като главна заслуга за попадението имаше Митко Бербатов. Българинът овладя отлично една топка в наказателното поле на Волфсбург, подаде към Гигс, който от своя страна продължи пътя на топката към Карик и дефанзивният халф с хубав изстрел направи безпомощен Беналио за 2:1.

Треньорът на „вълците” Армин Фее се опита да обърне развоя на мача като пусна в игра нигериеца Мартинс на мястото на неубедителния тази вечер Графите. В 84-ата минута капитанът Жосуе отправи отличен удар, но топката не намери целта.

До края Юнайтед задържаше умело топката и не позволи на немците да стигнат до изравняване. 2:1 за „червените дяволи” и отличен мач за Митко Бербатов.

Манчестър Юнайтед – Волфсбург 2:1
(0:1) Дзеко 56’
(1:1) Гигс 59’
(2:1) Карик 78’

Манчестър Юнайтед: Кушчак; О’Шей, Видич, Фърдинанд, Евра; Валенсия (82’ Флетчър), Андерсон, Карик, Гигс; Рууни, Оуен (20’ БЕРБАТОВ)

Волфсбург: Беналио; Райтер, Мадлунг, Рикардо Коща, Шафер; Жосуе; Хасебе (73’ Зиани), Мисимович, Гентнер; Графите (82’ Мартинс), Дзеко

Жълти картони: Видич (МЮ), Рикардо Коща (В)
Стадион: „Олд Трафорд”, Манчестър, 74 037 зрители