3. Юнайтед на крачка от 1/4-финал след победа над Милан - 3:2

Юнайтед на крачка от 1/4-финал след победа над Милан - 3:2

Голово шоу и истинска драма белязаха мача на "Сан Сиро", Димитър Бербатов не влезе в игра за "червените дяволи"

Отборът на Манчестър Юнайтед направи сериозна крачка към класиране на ¼-финалите на Шампионската лига, след като победи като гост Милан с 3:2. Двубоят на стадион „Сан Сиро” оправда очакванията за супер-дерби, а двата отбора си размениха по едно полувреме. През първата част „росонерите” бяха пълни господари на терена, поведоха в резултата с гол на Роналдиньо, изпуснаха няколко чисти голови положения, но 10-ина минути преди края на първите 45 минути миланският гранд допусна много лек гол, който в последствие се оказа решаващ за крайния изход на мача.

През второто полувреме възпитаниците на мениджъра Сър Алекс Фъргюсън вдигнаха оборотите, а Уейн Рууни доказа, че се намира в невероятна форма и заслужено отбеляза два гола. В края на мача драмата стана пълна, след като Зеедорф намали, а в последните минути "росонерите" изпуснаха 3 чисти голови положения, за да стигнат до равенството. Българският нападател на „червените дяволи” Димитър Бербатов остана на резервната скамейка и не се появи в игра.

Срещата започна по фантастичен начин за домакините, които успяха да открият резултата още в 3-ата минута. Бекъм центрира от фаул, Евра не успя да изчисти добре топката и тя попадна в краката на бразилския магьосник Роналдиньо. Плеймейкърът на „росонерите” не се поколеба и веднага стреля с десния крак от границата на полето, кълбото рикошира в крака на Карик и излъга Ван дер Саар – 1:0. Четири минути по-късно Диньо получи топката в полето на англичаните, завъртя се и стреля, но този път стражът на Манчестър успя да улови кълбото.

В 11-ата минута Тиаго Силва напредна през центъра на терена и намери Антонини в полето на Юнайтед. Левият бек на „росонерите” залъга Рафел и стреля с по-слабия си десен крак, но топката мина на сантиметри покрай десния страничен стълб на Ван дер Саар. Седем минути по-късно Рууни овладя топката пред дъгата и веднага стреля с левия крак, но коженото кълбо профуча покрай вратата на Дида. Постепенно играчите на Манчестър овладяха центъра на терена, а домакините заиграха на контраатаки.

В 34-ата минута Амброзини потърси Хунтелаар пред границата на наказателното поле, холандецът бе притиснат от Фърдинанд, но все пак успя да стреля. За съжаление на бившия капитан на Аякс обаче топката мина на сантиметри покрай десния страничен стълб на Ван дер Саар. Само две минути по-късно съдбата се усмихна на „червените дяволи” и те успяха да изравнят резултата.

След чудесна многоходова атака, Нани получи топката по дясното крило и центрира в полето към Скоулс. Опитният халф посегна да стреля с десния крак, кълбото обаче се удари в левия му, а след това се търкулна в долния десен ъгъл на позаспалия Дида – 1:1. Това бе и първи гол за Юнайтед на „Сан Сиро”, след като в предишните четири срещи на двата тима от елиминационната фаза на Шампионската лига, головата разлика бе 10:0 в полза на „росонерите”,

В 40-ата минута Карик стреля от 23 метра, но ударът му мина покрай вратата на Милан. В ответната атака Роналдиньо със страхотен финт се освободи от противников играч и стреля силно, но Ван дер Саар бе на мястото си и изби. До края на полувремето се запомни само едно опасно центриране на Тиаго Силва и двата тима се оттеглиха на почивката при резултат 1:1.

В 48-ата минута Фавали проби по лявото крило и центрира в полето към Пато, който стреля с глава, но топката мина на сантиметри над напречната греда. Три минути по-късно Пирло изстреля истински снаряд от пряк свободен удар от 35 метра, коженото кълбо се насочи застрашително към горния десен ъгъл, но Ван дер Саар с фантастичен рефлекс успя да избие в корнер. Постепенно играчите на Манчестър Юнайтед изнесоха играта в по-предни позиции, а на няколко пъти удари на Уейн Рууни минаха покрай вратата на Дида.

В 60-ата минута след хубава атака на Милан, Роналдиньо стреля технично от границата на полето в долния ляв ъгъл на Ван дер Саар, но отново холандският страж на гостите с феноменална намеса успя да избие в корнер. Три минути по-късно „червените дяволи” организираха опасна контраатака, но последвалият удар на Рууни попадна право в ръцете на бразилския страж на домакините.

В 66-ата минута влезлият като резерва Валенсия проби по дясното крило и центрира в малкия пеналт към Уейн Рууни, който надскочи Даниеле Бонера и с глава прати топката в горния ляв ъгъл на вратата на Милан – 1:2. Седем минути по-късно отново голмайсторът на „червените дяволи” създаде опасност пред вратата на „росонерите”, но ударът му от дъгата мина на сантиметри покрай вратата на Дида.

В 74-ата минута воденият от Сър Алекс Фъргюсън тим нанесе своя решителен удар в мача. Флетчър много хубаво центрира в полето на домакините, Рууни се измъкна от опита да изкуствена засада на бранителите в червено-черно и с глава не остави никакви шансове на бразилския страж на Милан. Това попадение тотално съкруши домакините, които в следващите няколко минути можеха да допуснат и нов гол.

В 85-ата минута Милан се върна в мача, след като Роналдиньо нахлу мощно в наказателното поле и подаде към Зеедорф, който с пета вкара може би най-красивото попадение в тазгодишното издание на Шампионската лига. Минута по-късно влезлият като резерва Филипо Индзаги пропусна отлична възможност да изравни резултата. Диньо с много хитър пас намери Супер Пипо пред наказателното поле на Манчестър, опитният нападател веднага стреля, но топката мина на сантиметри над напречната греда.

В 90-ата минута домакините пропуснаха нов уникален шанс да изравнят резултата. Топката бе центрирана в полето на Юнайтед към Роналдиньо, който свали кълбото с глава към Амброзини, но в последния момент ударът на капитана на „росонерите” бе блокиран от Еванс. При последвалото изпълнение на ъгловия удар Неста стреля с глава, но топката мина на сантиметри покрай вратата на Ван дер Саар.

В последните секунди на двубоя Майкъл Карик получи втори жълт и респективно червен картон и по този начин ще пропусне реванша. Ответният двубой на стадион "Олд Трафорд" е на 10-и март.

Милан - Манчестър Юнайтед 2:3
1:0 Роналдиньо (3’)
1:1 Скоулс (36’)
1:2 Рууни (66’)
1:3 Рууни (74’)
2:3 Зеедорф (85’)