3. Юнайтед излъга Рейнджърс в края, Бербатов със 75 минути игра (видео)

Юнайтед излъга Рейнджърс в края, Бербатов със 75 минути игра (видео)

В другия мач от групата Валенсия разгроми Бурсаспор с Димитър Иванков

Отборът на Манчестър Юнайтед постигна изключително важна победа като гост на Глазгоу Рейнджърс в предпоследен мач от груповата фаза на Шампионската лига. „Червените дяволи” се наложиха с 1:0, а попадението бе дело на Уейн Рууни от дузпа в 87-ата минута. Тимът на Сър Алекс Фъргюсън доминираше през целия мач и заслужено се поздрави с трите точки. 75 минути игра записа българинът Димитър Бербатов. Нападателят на Манчестър бе доста активен и се отличи с няколко опасни удара към вратата на Рейнджърс, но не успя да се разпише. 15 минути преди края на мача Бербатов бе заменен от Хавиер Ернандес.

Двубоят започна много добре за „червените дяволи” и още във 2-ата минута първото по-интересно положение в срещата бе факт. Бербатов получи топката на границата на наказателното поле и навлезе, след което бе препънат от играч на гостите, но сигнал за дузпа не последва.

В 7-ата минута дойде нов вълнуващ момент пред вратата на домакините. Фабио бе намерен от Гигс и отлично преодоля защитник на Рейнджърс, след което центрира, топката попадна на главата на Бербатов, който стреля много хубаво с глава, но ударът му попадна право в ръцете на МакГрегър.

Минутка по-късно гостите имаха нови претенции за отсъждане на 11-метров наказателен удар, след като Нани бе съборен от Вайс в наказателното поле, но съдийски сигнал отново не последва.

В 16-ата минута обаче Глазгоу Рейнджърс можеше да достигне до попадение след първата по-опасна ситуация, която създаде пред Едвин ван дер Сар. Топката бе центрирана към вратата на „червените дяволи” и попадна на главата на Уиър, който намери Милър. Последният стреля с глава много опасно, но кълбото премина на около метър встрани от десния страничен стълб на Манчестър Юнайтед.

В 24-ата минута Бербатов центрира отляво на вратата на Рейнджърс, но Уейн Рууни не успя да уцели хубаво топката и кълбото така и не достигна до вратата на МакГрегър.

След 25-ата минута двата отбора намалиха темпото на игра и до по-интересни положения пред двете врати не се стигаше. Действията се развиваха предимно в средата на терена, а за двамата вратари нямаше много работа.

В 35-ата минута Нани бе намерен на дъгата на наказателното поле на Рейнджърс и комбинира с Карик, след което получи отново топката и директно стреля, но ударът му премина високо над вратата на МакГрегър.

Пет минути по-късно „червените дяволи” направиха нов пропуск. След центриране отдясно кълбото попадна на главата на Уейн Рууни, но ударът му не успя да попадне в мрежата на Рейнджърс, а срещна напречната греда и излезе в аут.

В 42-ата минута домакините изпуснаха най-чистото си положение в срещата. Кени Милър бе изведен сам срещу Ван дер Сар и от лявата част на вратарското поле се опита да прокара топката между краката на опитния страж на Манчестър Юнайтед, но вратарят се намеси отлично и изби в ъглов удар.

До края на полувремето гол в една от двете врати не падна и последният съдийски сигнал на Масимо Бусака дойде при резултат 0:0.

Втората част започна силно за „червените дяволи” и на два пъти Рууни можеше да вкара гол, но при първата възможност ударът му премина покрай страничната греда на Рейнджърс, а при втория изстрел, който беше с глава, МакГрегър улови кълбото.

В 53-ата минута топката бе центрирана в наказателното поле на домакините и попадна на десния крак на Бербатов, но българинът не уцели хубаво топката и по този начин направи поредния пропуск за „червените дяволи”.

Две минути по-късно Карик бе изведен от Рууни очи в очи с МакГрегър, но ударът на халфа на Манчестър Юнайтед бе отлично отразен от стража на домакините.

В 57-ата минута Нейсмит можеше да отбележи за Рейнджърс, след като Джони Евънс се намеси неубедително, но Ван дер Сар изби отлично и предотврати попадението. В ответната атака Бербатов стреля много опасно от около 10 метра, но стражът на домакините за пореден път се намеси блестящо. МакГрегър реагира отлично и в следващата ситуация, създадена от „червените дяволи”, когато Нани центрира прострелно във вратарското поле, но вратарят на Рейнджърс изби с крак в ъглов удар.

Натискът на Манчестър Юнайтед продължи, но до гол така и не се стигаше. Нови пропуски направиха Бербатов и Рууни. След 65-ата минута събитията на терена бяха почти през цялото време в половината на Рейнджърс, но шотландците се бранеха отлично и не позволяваха на съперника си да прати кълбото в мрежата на МакГрегър. Гостите владееха повече топката от съперника си, но напълно чисти голови положения не бяха създадени.

В 83-ата минута Рууни стреля от дъгата на наказателното поле, но топката срещна крак на противников играч и излезе в ъглов удар.

В 86-ата минута дойде решаващият момент в мача. Кълбото попадна на главата на Фабио и след като защитникът стреля, бе съборен от Нейсмит в наказателното поле. Масимо Бусака без да се поколебае посочи бялата точка. Зад топката застана Уейн Рууни и със силен изстрел в долния десен ъгъл на Макгрегър откри резултата в полза на своя тим.

В 89-ата минута Ернандес можеше да удвои, но ударът му от около десет метра бе отразен от стража на Рейнджърс.

В даденото от съдията продължение от 3 минути домакините не достигнаха до гол и по този начин „червените дяволи” се поздравиха с успеха, като по този начин си осигуриха място на осминафиналите.

В последния мач от групата срещу Валенсия, който ще се играе на „Олд Трафорд”, Манчестър Юнайтед ще се нуждае само от точка, за да завърши на първо място в класирането, след като в момента е с 13. Рейнджърс отпада от Шампионската лига, но ще продължи участието си в Лига Европа.

Глазгоу Рейнджърс 0:1 Манчестър Юнайтед
87 0:1 Рууни (дузпа)

Жълти картони:
Хътън, Нейсмит, Уитакър (Глазгоу Рейнджърс)
Червени картони: няма
Стадион: Айброкс
Съдия: Масимо Бусака

Стартови състави:
Глазгоу Рейнджърс: МакГрегър, Уиър, Бродфуут, МакКълок, Дейвис, Милър, Фостър, Нейсмит, Уитакър, Вайс (Флек 80), Хътън (Бийти 88)

Манчестър Юнайтед: Ван дер Сар, Бербатов (Ернандес 77), Рууни, Гигс, Смолинг, Карик, Нани (Обертан 77), Скоулс (Андерсон 67), Фабио, О'Шей, Евънс

В другия мач от групата Валенсия разпиля Бурсаспор, където играе българинът Димитър Иванков, с 6:1 пред собствена публика и по този начин си осигури място в следващата фаза. Испанците водеха с 4:0 още на почивката и крайният изход от мача бе решен още след изиграването на първите 45 минути.

Резултатът бе открит в 17-ата минута от дузпа, а автор на попадението бе Мата. Четири минути по-късно Солдадо удвои преднината на Валенсия. До почивката още се разписаха Адуриц и Санчес, съответно в 30-ата и 37-ата минута.

През втората част за 5:0 за втори път вкара Солдадо. В 70-ата минута турският тим успя да отбележи почетно попадение, което бе дело на Батая. Валенсия обаче достигна до 6-и гол, а негов автор бе Домингес, който се разписа в 79-ата минута. До края на мача ново попадение не падна и испанците се поздравиха заслужено с успеха.

Победата осигури място на Валенсия на осминафиналите, но за да завършат първи в групата, те ще трябва да надвият лидера Манчестър Юнайтед в последния мач от групата, който ще се играе на Олд Трафорд. В момента испанците са 2-ри с 10 точки. Димитър Иванков и Бурсаспор отпадат от надпреварата, като до момента са без спечелена точка и с допуснати 15 попадения.