3. Юнайтед бие на 1/4-финал за ФА Къп и продължава да мечтае за трофей (ВИДЕО)

Юнайтед бие на 1/4-финал за ФА Къп и продължава да мечтае за трофей (ВИДЕО)

Ромелу Лукаку и Неманя Матич вкара попадението за "червените дяволи"

Манчестър Юнайтед се класира за 1/2-финалите от ФА къп, след като победи Брайтън с 2:0 на "Олд Трафорд". Головете вкараха Ромелу Лукаку (37) и Неманя Матич (83).

"Червените дяволи" отпаднаха от Шампионската лига през седмицата и това е последният им шанс да завършат сезона с трофей.

Футболистите на Моуриньо започнаха сковано мача и езва в 30-ата минута създадоха първата сериозна опасност пред вратата на гостите. Удар на Мата срещна тялото на защитник и излезе в корнер. След неговото изпълнение се стигна до разбъркване и изстрел на Крис Смолинг, който уцели гредата.

Брайтън също имаше шанс да поведе. Люис Дънк скочи най-високо след центриране от ъглов удар и стреля, но Ромеро изби.

В 37-ата минута Лукаку беше вкара с глава след прецизно центриране Неманя Матич. Попадението успокои домакините, които доминираха в оставащото време до почивката.

В началото на втората част Брайтън на два пъти застраши вратата на Ромеро. В 57-ата минута Локадия шутира много по-силно и топката летеше към горния десен ъгъл на вратата, но Ромеро изби в корнер. Брайтън продължи да атакува. В 67-ата минута Паскал Грос центрира към Локадия, но той не нанесе достатъчно точен удар с глава.

Всичко приключи в 83-ата минута, когато Неманя Матич сложи точка на спорa с глава след центриране на резервата Ашли Йънг от статично положение.
Тухел е фаворит за нов треньор на Манчестър Юнайтед

Бившият треньор на Байерн Мюнхен Томас Тухел е водещ кандидат за мястото на мениджъра на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг

Ас на Дортмунд аут за месец

Нападателят на Борусия Дортмунд Карим Адейеми ще бъде извън терените 3-4 седмици заради контузия

Тен Хаг: Можем да играем по-добре в защита

Манчестър Юнайтед може да играе много по-добре в защита и трябва да започне да го прави