3. Йоренте върна Ювентус на правия път с дебютен гол в Серия А (ВИДЕО)

Йоренте върна Ювентус на правия път с дебютен гол в Серия А (ВИДЕО)

Шампионите победиха Верона с 2:1 след обрат, Ники Михайлов пак не игра

Ювентус и Фиорентина временно се изравниха с Интер на второто място в Серия А след победи в 4-ия кръг на Серия А.

В Торино шампионите допуснаха Верона да поведе, но направиха бърз обрат още до края на първата част с голове на новите попълнения Карлос Тевес и Фернандо Йоренте, който откри сметката си с черно-бялата фланелка.

Николай Михайлов отново бе резерва и не игра за Верона.

След две поредни равенства по 1:1 срещу Интер и Копенхаген, Антонио Конте даде почивка на Буфон, Киелини и Вучинич, като даде шанс на Сторари, Огбона и Йоренте. За испанеца това бе първи старт от първата минута в италианския елит.

Началото на мача за Юве страшно напомняше за издънката в Дания през седмицата. „Старата госпожа” натискаше непрестанно, но правеше куп пропуски, а редките атаки на съперника бяха опасни.

Кача получи дълъг пас и само отличната намеса на Бардзали предотврати шут от няколко метра..

Рафаел спря силен удар на Тевес, а Йоренте му пусна кръв при опита за добавка и играта бе спряна за малко.

Удар на Видал бе избит под гредата, а при контрата Жоржиньо сбърка и пропусна зад себе си, вместо да стреля.

В 36-ата минута изненадващо Верона поведе с втория си корнер в мача. Морас свали топката след центрирането от ъгловия удар, а на лявата греда Качаторе бе забравен от защитата и от няколко метра елементарно се разписа за 1:0.

Този гол сякаш ядоса Ювентус, който натика съперника в неговото наказателно поле.

Йоренте вече виждаше как бележи първия си гол след удар с глава, но Кача акробатично изчисти с глава от голлинията.

Само секунди по-късно обаче Бонучи пусна за Тевес по земя, аржентинецът хитро си отвори пространство и от много малък ъгъл по диагонала вкара красиво попадение за 1:1.

Продължението на първата част бе 3 минути и се игра изцяло пред вратата на гостите. Тевес не можа да повярва, че не се е разписал, след като с техничен шут нацели дясната греда, топката се разходи по голлинията, чукна се и в лявата греда, за да се върне услужливо в ръцете на вратаря Рафаел.

Шампионите все пак успяха да поведат във финалните секунди на първата част. Видал центрира отдясно и Йоренте засече отблизо с глава в далечния ъгъл за 2:1. Голът бе дебютен за Цар Лъв в Серия А.

След почивката Юве продължи да изпуска.

Тевес не бе точен от добра позиция, Исла от малък ъгъл шутира от грешната страна на мрежата, а Погба с параболичен шут тресна напречната греда.

Верона имаше два добри шанса да изравни, но защитата на домакините издържа и Ювентус взе своето.

Ювентус, Интер и Фиорентина имат по 10 точки на второ място преди дербито Милан – Наполи. Лидер е Рома, а Наполи ще се изравни с „вълците” при успех на „Сан Сиро”.

Фиорентина победи Аталанта с 2:0 като гост и доказа, че ще се бори за челните места този сезон.

Чилиецът Матиас Фернандес изведе "виолетовите" напред в края на първата част, а Джузепе Роси подпечата успеха в 69-ата минута с втори гол.

Торино изненада Болоня и спечели с 2:1 като гост.

Д'Амброзио изведе "биковете" напред още във втората минута, но Натали изравни в 29-ата. В добавеното време на първата част Натали бе изгонен, а Алесио Черчи от дузпа донесе успеха на Торино секунди преди почивката.