3. Йенс Леман провали Щутгарт срещу Майнц – 1:1

Йенс Леман провали Щутгарт срещу Майнц – 1:1

Вратарят подари дузпа на Майнц в края на мача

Майнц 05 и Щутгарт не успяха да се победят. Швабите водеха в резултата през почти целия ход на срещата от 16-я кръг на Бундеслигата, но в последната минута Еуген Полански донесе равенството, реализирайки от дузпа. Изпадналият в немилост вратар на Щутгарт Йенс Леман провали усилията на съотборниците си при гостуването срещу Майнц на стадион „Брухвег”, след като в самия край едва не счупи краката на централния нападател Аристид Банс в опит да избие топката.

Павел Погребняк изведе Щутгарт напред в резултата още в 11-ата минута на срещата, след като засече с глава центриране на Артур Бока.

До края на първото полувреме играчите на Майнц направиха всичко възможно да изравнят резултата. Андреас Иваншиц бе най-опасен за домакините, като в 22-ата минута пропусна добра възможност след отлично извеждащо подаване на Николче Новески. Въпреки домакинския натиск Щутгарт пропусна да покачи за 2:0, след като отново силен пробив на Артур Бока, Чиприян Марица не успя да простреля Хайнц Мюлер от шест метра дистанция. Стражът на домакините обаче направи достатъчно за да отклони топката от вратата си.
Втората част протече аналогично на предхождащата я. Положенията за двата тима се редуваха през няколкоминутни отрязъци от време. В 63-ата минута Николче Новески пропусна идеална голова възможност, след като не успя да насочи топката с глава от минимално разстояние.

В 73-ата минута Флориан Хелер изведе централния нападател Аристид Банс, който от границата на малкия пеналт прати удара си на милиметри извън дясната греда.
Развръзката на мача дойде в 87-ата минута. Заливаният от проблеми и неразбирателства с ръководството на клуба Йенс Леман се хвърли безразсъдно в краката на Банс, за което получи директен червен картон, а за Майнц бе отсъдена дузпа. Еуген Полански застана зад бялата точка и без проблем прати топката в долния десен ъгъл зад резервния вратар Свен Улрайх.

След 16-я кръг Щутгарт се измъкна от зоната на изпадащите благодарение единствено на по-добрата си голова разлика спрямо Бохум. Амбицираният тим на Майнц показа добра игра и заслужено спечели точка от двубоя с Щутгарт. Майнц е осми с 24 точки – на четири извън „еврозоната”.