3. Яростни привърженици прекратиха Санкт Паули-Шалке

Яростни привърженици прекратиха Санкт Паули-Шалке

Единият от страничните съдии бе ударен с бутилка от феновете на домакините, а това накара главния рефер да не позволи двубоят да се изиграе докрай

Първият двубой от 28-ия кръг в Първа Бундеслига между отборите на Санкт Паули и Шалке 04 не се доигра, след като бе прекратен в самия край. Причина за това решение бе случилото се в заключителните минути на сблъсъка - единият страничен съдия бе ударен с бутилка от феновете на домакините, което накара главния рефер да прекрати срещата. Яростта на привържениците на тима от "Милернтор" бе предизвикана от двата червени картона, които главният съдия Денис Айтекън показа на играчи на Санкт Паули през втората част. Секунди преди да изтече редовното време, резултатът бе 2:0 в полза на Шалке. Гостите създадоха по-малко положения от своя съперник, но реализираха възможностите си и водеха в резултата до самия край, когато двубоят бе прекратен.

Още във втората минути Раул можеше да открие за тима си, но ударът му от близко разстояние срещна напречната греда. Санкт Паули отвърна с пропуски на Джералд Асамоа и Фин Бартелс, но и двата изстрела не попаднаха в рамките на вратата на Мануел Нойер.

В 25-ата минута Раул все пак успя да прати топката в мрежата на домакините. Джеферсън Фарфан центрира от корнер, а испанецът с глава забоде неспасяемо кълбото зад Бенедикт Плике.

До изтичането на първите 45 минути и пред двата отбора се откриха хубави възможности, но втори гол не падна и последният съдийски сигнал за първата част дойде при резултат 0:1.

Второто полувреме започна много добре за Санкт Паули, но въпреки многото положения пред вратата на Шалке, Нойер не допусна попадение. Такуи и Хенингс пропуснаха на няколко пъти.

Домакините бяха наказани за тези свои действия в 66-ата минута, когато Джулиан Дракслер от близко разстояние забоде за втори път кълбото зад Плике и до голяма степен реши всичко в сблъсъка.

До края на двубоя съдията Айтекън извади два червени картона на играчи на Санкт Паули. Първо, в 68-ата минута Жан-Филип Кала видя за втори път картона с жълт цвят. Десетина минути по-късно, Фин Бартелс бе директно изгонен. Тези съдийски решения вбесиха привържениците на домакините и напрежението излезе извън граници малко преди края, когато единият страничен рефер бе ударен с бутилка от феновете на Санкт Паули. Така мачът бе прекратен и Шалке не успя да се добере до победата, която щеше да му осигури актив от 36 точки.

Каляри най-накрая победи в Серия А след 3:2 над Парма (ВИДЕО)