3. Втора лоша новина за младежите: Шотландия би в Холандия

Втора лоша новина за младежите: Шотландия би в Холандия

Така островитяните изпревариха България и заеха втора позиция в групата

С неприятен за нашите младежи резултат завърши последната среща от четвърти кръг в група 10 на европейските квалификации между лидера Холандия и отборът на Шотландия.

Двубоят, играл се в град Ниймеген, приключи с победа за британските гости с 2:1, като по този начин те изместиха българите от второто място в потока, даващо право на участие в бараж.

Срещата, състояла се на стадион „Гоферт”, стартира отлично за шотландците, които поведоха още във втората минута чрез голмайстора на Хъдърсфийлд Джордан Роудс, нанизал 11 попадения в 10 мача през този сезон.

„Лалетата” обаче отговориха бързо и адекватно на предизвикателството и в 12-ата минута възстановиха равенството с гол на 18-годишният стрелец на АЗ Алкмаар Адам Майер.

Резултатът се запази 1:1 до почивката, но 10 минути след нея гостите нанесоха своя удар чрез Уотърспун, донесъл безценните три точки на Шотландия, оформяйки крайното 2:1 в тяхна полза.

Така островитяните вече имат осем точки в актива си, след четири изиграни мача, и изостават само на една от лидера Холандия.

България има седем точки и утре посреща Австрия, след като днес стана ясно, че една от звездите на тима,Момчил Цветанов, е на системи в болница и ще пропусне двубоя.