3. Волфсбург взе минимален аванс преди реванша срещу Гент (ВИДЕО)

Волфсбург взе минимален аванс преди реванша срещу Гент (ВИДЕО)

"Вълците" водеха до 80-ата минута с 0:3, но допуснаха два гола след здрава офанзива на домакините

Волфсбург се наложи с 3:2 при гостуването на Гент в първия осминафинален двубой на двата тима в Шампионска лига. „Вълците” доминираха в срещата до 80-ата минута, в която водеха с 3:0 (Дракслер 44`, 54`,  Крузе 60`), но във финалните 10 минути намалиха темпото и бяха наказани от домакините, които успяха да върнат две попадения (Кумс 81`, Кулибали 89`)

Първото полувреме не се разви по най-добрия начин за домакините, които бяха принудени през по-голямата част преди почивката да бранят вратата си.

Офанзивата на Волфсбург обаче даде резултат едва в края на полувремето, когато Дракслер увенча отличен пробив отляво с гол, извеждайки своя тим заслужено напред в резултата.

Двата тима предложиха значително по-динамично второ полувреме, в което паднаха 4 гола. Гент показа желание да се върне в мача, но още при първата си грешка в отбрана беше наказан. Слабо върната топка в 54-ата беше овладяна от Драклсер, той преодоля Митрович и с технично копване на топката матира вратаря на домакините за втори път.

В 60-ата минута Кристиан Траш центрира отляво, Митрович и Нилсен не успяха да опазят Крузе и нападателят с удар между двамата бранители прати топката в близкия на вратаря ъгъл за 3:0.

Две минути след третото попадение отново Крузе остана на чиста позиция, но вместо да подаде реши да завърши сам и от малък ъгъл уцели страничната греда. В ответната атака Гент пропусна да върне едно попадение, след като при удар на капитана Кумс топката се отби в крак на бранител и срещна напречната греда.

Волфсбург реши, че мачът е приключил и в последните минути свали гарда, от което домакините се възползваха максимално. Свен Кумс с диагонален шут намали на 1:3 в 81-ата, голът даде импулс в играта на домакините и резервата Кулибали вкара втори гол за Гент в 89-ата, а Волфбург имаше късмет в добавеното време резултатът да не бъде изравнен.

Реваншът е на 8 март на "Фолксваген Арена".

Лондонският Челси разби вкъщи белгийския Гент

Какъв мач! Юнайтед пропиля аванс от два гола срещу Порто, но Магуайър спаси тима си от загуба в края (ВИДЕО)