3. Волфсбург в пол позишън за титлата след 5:0 над Хановер като гост

Волфсбург в пол позишън за титлата след 5:0 над Хановер като гост

Отборът на Волфсбург направи може би най-важната крачка към спечелването на титлата. „Вълците” изядоха отбора на Хановер като гост с убедителното 5:0 в среща от 33-ия предпоследен кръг на немската първа Бундеслига. Дуото Графите-Дзеко отново заработи на пълни обороти и двамата вкараха и 5-те гола за разгрома над Хановер.

Отборът на Волфсбург направи може би най-важната крачка към спечелването на титлата в Германия. „Вълците” изядоха отбора на Хановер като гост с убедителното 5:0 в среща от 33-ия предпоследен кръг на немската първа Бундеслига. Дуото Графите-Дзеко отново заработи на пълни обороти и двамата вкараха и 5-те гола за разгрома над Хановер.

Един Дзеко даде аванс на Волфсбург още в 14-ата минута с далечен удар, който изненада стража на домакините Робърт Енке. В 33-ата минута неговият партньор в атаката Графите вкара красилв гол с левия крак по диагонала и удвои преднината на гостите. Само три минути по-късно бразилецът вкара същия гол, този път с десния крак – 0:3.

Дзеко направи 0:4 в 53-ата минута, след като засече с глава центриране на Мисимович и остави безпомощен Енке. В 79-ата минута пък босненецът успя да оформи своя хеттрик за крайното 0:5 – отново с глава, този път след центриране на Хасебе.

Така „вълците” вече имат 66 точки в актива си, с 2 повече от преследвачите Байерн и Щутгарт, и победа у дома срещу Вердер в последния кръг ще им гарантира на 100% титлата. Хановер пък остава 11-и с актив от 39 точки и на практика сезонът за съотборниците на контузения Чавдар Янков завърши.

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1