3. Волфсбург стигна до първия си 1/4-финал след 4 от 4 у дома в Шампионска лига (ВИДЕО)

„Вълците” биха Гент вкъщи с гол на Шурле и продължават напред с общ резултат 4:2

Волфсбург ще играе за първи път в четвъртфиналите на Шампионската лига!

„Вълците” победиха с 1:0 гостуващия Гент и продължават напред с общ резултат 4:2.

Първото полувреме на срещата не предложи много емоциите на феновете, които обаче бяха на високо ниво и не спряха да подкрепят своите любимци през цялото време.

На трибуните бе и легендарният рефер Пиерлуиджи Колина, изгледал на живо мач без нито един жълт картон.

След паузата Волфсбург все пак наложи своя ритъм и притисна съперника, който се огъна.

В 74-ата Юлиян Дракслер, получил удар още преди почивката, проби добре и намери Андре Шурле, а той отблизо откри резултата и на практика реши изхода от двубоя.

Малко след това асистентът за попадението бе заменен, за да бъде съхранен, а до края нови голове не паднаха.

В крайна сметка обаче това бе достатъчно за Волфсбург да пренапише историята си и да играе в ¼-финалите на Шампионската лига.

Фабрегас: Научих много в Челси при Конте