3. Волфсбург ще спори с Борусия на финала за Купата на Германия

Волфсбург ще спори с Борусия на финала за Купата на Германия

„Вълците” разбиха третодивизионния Арминия (Билефелд)

Волфсбург си осигури място във финала за Купата на Германия след рутинен успех над Арминия (Билефелд). „Вълците” не оставиха никакъв шанс на третодивизионния си противник на полуфинала и стигнаха до разгромното 4:0.

Така, Арминия не успя да влезе в историята като първият третодивизионен отбор, стигнал финала в този турнир. Но отборът вече влезе в историята по друг начин – стана първият отбор от третото ниво на германския футбол, отстранил три елитни тима в един сезон.

На финала тимът на Дитер Хекинг ще се изправи срещу Борусия (Дортмунд), който снощи победи Байерн (Мюнхен) след изпълнение на дузпи.
Още в осмата минута Макс Арнолд изведе гостите напред в резултата. Луис Густаво направи 2:0 в 32-рата минута, след като засече с глава върната топка от Бас Дост.

През втората част „вълците” отбелязаха нови два гола. Иван Перишич завърши прекрасна атака в 51-вата минута и направи резултата класически.

Само четири по-късно Арнолд отбеляза втория си гол в срещата, оформяйки крайното 4:0.

Малко по-късно Волфсбург имаше претенции и за дузпа, след като Бас Дост бе фаулиран в наказателното поле, но реферът, явно повлиян от разгромния резултат, не посочи бялата точка.

Финалът за Купата на Германия ще се играе на 30 май на Олимпийския стадион в Берлин.