3. Волфсбург с нова стъпка към титлата – 3:0 над Дортмунд

Волфсбург с нова стъпка към титлата – 3:0 над Дортмунд

Отборът на Волфсбург постигна класическа победа с 3:0 при домакинството си на Борусия Дортмунд от 32-ия кръг на немската първа Бундеслига. Дуетът в атаката на „вълците” Дзеко-Графите отново действа безотказно и разпиля отбраната на Борусия.

Срещата започна равностойно и двата отбора на бързо си размениха по две опасни положения, но удари на Фрай за гостите и Мисимович за домакините се оказаха неточни. Стигна се до 15-ата минута, когато Волфсбург успя да поведе в резултата с дежурното попадение на Един Дзеко. Босненецът бе оставен непокрит в наказателното поле на Дортмунд и с хубав удар с десния крак матира стража на гостите.

След гола Борусия заигра по-добре, но Фрай и Бласчуковски направиха пропуски за жълто-черните. В самия край на полувремето Графите можеше да направи 2:0 и да дари своя отбор с комфортна преднина на почивката, но негов удар с глава от близо бе спасен от стража на гостите.

Втората част започна изключително добре за домакините от Волфсбург, които удвоиха преднината си още в 47-ата минута. Един Дзеко изведе Графите на чиста позиция и бразилецът бе безпощаден с удара си с десния крак – 2:0. Този гол като че ли даде криле на „вълците” и в следващите минути те можеха да вкарат и трети гол, но Мисимович и Графите изпуснаха от чиста позиция.

В 75-ата минута задачата на гостите стана още по-тежка, след като Кевин Принс Боатенг получи директен червен картон за грубо нарушение в краката на съперник. Въпреки двата гола пасив и намаления състав, отборът на Борусия Дортмунд опита да върне поне един гол, но удар с глава на Кел бе спасен от стража на домакините.

Стигна се до 85-ата минута, когато Един Дзеко сложи точка на спора, след като бе изведен на чиста позиция от свой съотборник – 3:0. Така Волфсбург се поздрави с класическа победа срещу един от най-стойностните отбори в Бундеслигата.

С този успех „вълците” вече имат 63 точки и продължават да държат лидерската позиция. Зад тях със същите точки е отборът на Байерн Мюнхен, но баварците са с по-лоша голова разлика. Борусия пък претърпя едва 5-ата си загуба от началото на сезона. Тимът е на 5-а позиция с актив от 55 точки и за момента е в зона Лига Европа, но Хамбургер, който има същия актив, има и мач по-малко.

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1