3. Волфсбург с комфортен аванс преди реванша срещу Спортинг (ВИДЕО)

Волфсбург с комфортен аванс преди реванша срещу Спортинг (ВИДЕО)

Холандецът Бас Дост вкара и двата гола за "вълците" в първия 1/16-финал

Волфсбург надделя с 2:0 над Спортинг Лисабон в първия 1/16-финал на Лига Европа. „Вълците” откриха в началото на втората част с гол на Бас Дост, а в 63-ата отново холандецът бе точен, осигурявайки комфортен аванс на своя тим преди реванша.

В първата част на двубоя двата тима не показаха най-добрата си игра и голови положения липсваха почти изцяло. Най-добрата възможност за откриване на резултата бе пред отбора домакин в 17-ата минута. Де Бройне отправи брилянтен пас към Шурле, който обаче не успя да преодолее Патрисио.

В 34-ата бърза контра на Спортинг завърши с удар на Карийо, който мина на сантиметри от гредата, а две минути по-късно Виериня изведе Бас Дост, играчът на Волфсбург опита атрактивна странична ножица и прати топката в ръцете на вратаря.

Домакините започнаха ударно втората част и още в 46-ата минута откриха резултата. Налдо задържа топката между двама бранители, след което пусна към холандеца  Бас Дост, който технично я прати в близкия на вратаря ъгъл за 1:0.

Отново холандецът бе в изгодна позиция десет минути след попадението си, но Руи Патрисио съумя да отклони с крак удара на Бас Дост.

Бас Дост записа второ попадение в головата си сметка в 63-ата минута. Де Бройне центрира отляво, а холандецът с шпагат успя да прати топката за втори път в мрежата на Руи Патрисио.

До края на двубоя единствено отличните намеси на стража на Спортинг попречиха на Волфсбург да се поздрави с по-изразителна победа.

Дешан: Белгия – Франция ще е част от историята