3. Волфсбург разнищи с 6:0 Вердер (ВИДЕО)

Волфсбург разнищи с 6:0 Вердер (ВИДЕО)

Чичарито се превърна най-резултатния мексиканец в историята на немското първенство, Аугсбург отлепи от дъното след 4:0 в Щутгарт

Волфсбург разнищи с 6:0 Вердер Бремен в северното дерби от програмата на 13-ия кръг на германската Бундеслига. По този начин „вълците” продължиха серията си без загуба у дома в първенството на 29 мача – клубен рекорд и в момента най-добрият в топ 5 на европейските лиги.

Автогол на Алехандро Галвес откри сметката на домакините в 11-ата минута. Макс Крузе удвои точно преди почивката. През втората част воденият от Дитер Хекинг тим беше безпощаден с още четири безответни попадения, дело на Виейриня (56’), Джошуа Гилавоги (67’), Бас Дост (78’) и отново на Макс Крузе (87’).

Със седмия си успех в 13 мача Волфсбург остава трети в класирането с 24 точки. Вердер се смъкна с едно място до 14-ото, оставайки с 13.

Байер (Леверкузен) дръпна с три позиции и вече е 6-и след гостуващ успех с 3:1 над Айнтрахт (Франкфурт). Два от головете за „аспирините” бяха дело на обичайния заподозрян Хавиер Ернандес (23’ и 39’).

В десетия си мач в Бундеслигата Чичарито отбеляза своя 5-и гол, превръщайки се в най-добрия мексиканец в историята на немското първенство. Освен това той вкарва поне веднъж в последните си 7 участия за Леверкузен във всички турнири (9 гола общо).

Слободан Медойевич, който намали за 1:2, пък беше точен за първи път в своя 54-и мач за тима от Франкфурт.

През второто полувреме Хакан Чалханоглу оформи крайното 3:1.

Борусия (Мьонхенгладбах) продължи победния си път, като това беше и първата среща на новия треньор Андре Шуберт, който седна на пейката с новия си договор
. "Зелено-черните" успяха да прекършат Хановер с 2:1 и запазват 4-ото място с 22 точки.

Рафаел донесе успеха на домакините в 84-ата минута, след като Ибраима Траоре откри за тях в 34-ата. Гостите от Хановер изравниха в 65-ата чрез Артур Зойех.

Първоначално Шуберт беше временен треньор, но в апузата за мачовете на националните отбори подписа постоянен договор до юни 2017-а година. Откакто е поел отбора, той има 7 победи и едно равенство. Тогава той пое Борусия Мьонхенгладбах от Люсиен Фавър на последното 18-о място, а вече се бори за място в зона Шампионска лига.

Аугсбург вкара три гола през първото полувреме като гост в Бундеслигата за първи път, откакто се завърна през сезон 2011/12, за да отлепи от дъното след категорично 4:0 над съперника за оцеляване Щутгарт.

Началото на този мач закъсня, защото мерките за сигурност бяха драконовски и не всички фенове успяха да влязат навреме.

Българският национал Тодор Неделев отново остана неизползвана резерва за Майнц 05 при нулевото равенство с Кьолн далеч от дома.

Тотнъм остана без Хюн Мин Сон

Капитанът на Тотнъм пропуска гостуването на Брайтън, както и мачовете на националния отбор