3. Волфсбург пак не падна, но и не победи (ВИДЕО)

Волфсбург пак не падна, но и не победи (ВИДЕО)

"Вълците" завъртяха 1:1 у дома с Хамбургер

Отборът на Волфсбург записа шести пореден мач без загуба, след като тази вечер завърши наравно 1:1 с тима на Хамфбургер. Срещата се игра на стадион "Фолксваген Арена" и бе от програмата на 14-ия кръг на германската Първа Бундеслига.

Като цяло мачът бе двуостър, като и двата тима имаха своите шансовете да стигнат в крайна сметка до трите точки. В началото очаквано домакините бяха по-активни, но Густаво, Арнолд и на няколко пъти Олич пропуснаха да се разпишат.

Така дойде 19-ата минута, когато гостите, противно на случващото се на терена, излязоха напред в резултата. Тогава Калханоглу стреля директно от далечна дистанция от фаул, топката срещна гредата, след това вратаря на домакините, а притичалият Ласога довкара за 1:0. Попадението обаче бе зачетено на името на Калханоглу.

Крайното 1:1 оформи Родригес в 31-ата минута от дузпа, отсъдена за фаул на Вестерман.

След хикса "вълците" събраха актив от 23 точки и са на 5-о място в класирането, докато гостите са 10-и с 16.