3. Волфсбург наруши традицията и надигра Шалке с 2:1 на "Фелтинс Арена"

Волфсбург наруши традицията и надигра Шалке с 2:1 на "Фелтинс Арена"

Дзеко донесе третата победа на шампионите от началото на сезона в Бундеслигата

Волфсбург успя да наруши традицията на равнопоставеност в двубоите срещу Шалке с победата си с 2:1 като гост на „кралско сините” в мач от шестия кръг на Бундеслигата. Първото полувреме се размина без голове, но през втората част паднаха три гола, а гостите постигнаха драматичен обрат благодарение на звездата си Един Дзеко, който отбеляза и двата гола за своя тим. Шалке успя да изравни в 80-ата минута, но босненецът по-малко от 60 секунди по-късно върна Волфсбург в правия път. Шампиона не започна сезона по най-удачния начин, след като в първите си пет мача записа три загуби.

Шалке и шампиона на Германия направиха луд и достоен за немското първенство мач. В едно от най-равнопоставените дербита на немския футбол нито един от двата тима не разполага с категорично предимство пред съперника. Активът и на двата отбора в последните 24 мача е по шест победи за двете страни и общо 12 равенства, дори и при отбелязаните голове в тези срещи нито един от двамата претенденти не разполага дори с минимално предимство. „Кралско сините” и „вълците” в последните 24 мача са си вкарали по 29 гола.

Първата част от двубоя започна както бе и очаквано с бързи и неспирини атаки към двете врати. Двата тима се редуваха в напъните си към противниковата рамка, но така и не успяха да открият резултата в рамките на първите 45 минути.

До най-чистата позиция първи се докосна отборът на домакините в 42-ата минута, когато с изящен финт Жералд Асамоа изведе Рафиня на чиста позиция в наказателното поле на Волфсбург. Там на помощ на съотборниците си се бе стекъл Жосуе, който дръпна Рафиня за ръката, а последният се свлече на земята. Реферът Мануел Грефе не посочи към бялата точка и с право, тъй като повторенията показаха минимален контакт между двамата. Волфсбург веднага отвърна на офанизвата. Три минути след спорната ситуация с Рафиня на другия край в първата минута от добавеното време Мисимович намери Гентнер, който от 18 метра затрудни максимално Мануел Нойер. Стражът трябваше да боксира топката с две ръце за да опази вратата си суха.

Двубоят се развърза в 55-ата минута, когато точен за гостите в Гелзенкирхен бе Един Дзеко. Мисимович и Райтер изпълниха бърз ъглов удар и все още неорганизиралата се отбрана на Шалке не успя да покрие Дзеко, който в близост до далечната греда засече центрирането от около пет метра за 1:0. 10 минути след това в игра за домакините при двойна смяна влязоха нападателите Кевин Курани и Халил Алтънтоп, които трябваше да осигурят изравнителното попадение.

Равенството бе възстановено в 80-ата минута, а голът стана дело на бранителят Бенедикт Хьоведес. Нападателят Леван Кениа центрира от ъглов удар, а непокритият Хьоведес надскочи Дзеко и Мадлунг за да прониже вратата на безпомощният Андре Линц.

Звездата на „вълците” Дзеко обаче не бе казал тежката си дума и само по-късно Волфсбург отново водеше в резултата. Графите изведе Хасебе на чиста позиция за центриране, а последният стори точно това. Подаването бе точно в средата на пеналта, където Дзеко засече за 2:1. В 90-ата минута гредата нацели перуанският нападател Джеферсън Фарфан, но това не бе достатъчно за равенството.

Така първата среща от шестия кръг на Бундеслигата Шалке ще запази третото си място поне за няколко часа, като същото важи и за петия Волфсбург.