3. Волфсбург надигра Вердер, но загуби (ВИДЕО)

Волфсбург надигра Вердер, но загуби (ВИДЕО)

Двубоят на „Фолксваген Арена” завърши 1:2

Волфсбург загуби от Вердер (Бремен) в двубой от 22-ия кръг на Бундеслигата. Мачът на „Фолксваген Арена” завърши при резултат 1:2.

Това бе втора поредна победа за Вардер в първенството. В миналия кръг тимът победи Майнц 05 с 2:0. За Волфсбург пък поражението е второ поред. В 21-ия кръг отстъпи пред Борусия (Дортмунд) с 0:3.

През целия двубой отборът на Волфсбург доминира, но допусна две сериозни грешки в защита през първото полувреме и гостите се възползваха. Късметът също не на страната на домакините - те удариха две греди.

Резултатът бе открит в 10-ата минута от Серж Гнабри. Той се възползва от неразбирателство в защитата, овладя топката, навлезе в наказателното и стреля. Топката рикошира в крака на бранител и влезе във вратата.

Отново Гнабри удвои в 18-ата минута. Това стана след центриране на пряк свободен. Той бе оставен непокрит на далечна греда, овладя майсторски и с мощен удар от близко разстояние разстреля вратаря Беналио. Това бе негов десети гол от началото на сезона.

Борха Майорал стана голмайстор за Волфсбург минута след второто попадение на Вердер. Той се разписа, след като засече с гърди от 2-3 метра.

В 36-ата минута Дидави можеше да изравни от пряк свободен. Той изпълни технично, топката обаче се отби от лявата греда.  Малко след това Майорал бе много близо втори гол. Той завърши с удар от движение отлична атака, провела се по лявото крило, но шутът му разтресе дясната греда.

През второто полувреме двубоят се проведе предимно на вратата на Вердер, като играчите на Волфсбург направиха куп пропуски.