3. Волфсбург измести Борусия М'Гладбах от заветното 4-о място в Бундеслигата (ВИДЕО)

"Вълците" обърнаха Нюрнберг за 4;1, докато Борусия (М) едва се добра до 1:1 с Щутгарт

Волфсбург разгроми застрашения от изпадане Нюрнберг с 4:1 като домакин в 30-ия кръг на Бундеслигата и измести от четвъртото място Борусия М’Гладбах, който с мъка се добра до 1:1 на своя стадион срещу друг отбор, замесен в битката за оцеляване – Щутгарт.

На „Фолксваген Арена” срещата започна много лошо за домакините, защото още в 8-ата минута Хироши Кийотаке намери Фойлнер и крилото изведе Нюрнберг напред и смълча над 28 000 по трибуните.

„Вълците” не се смутиха от изоставането и направиха скорострелен обрат. Кевин Де Брюин на два пъти поднесе добри подавания за хърватите Ивица Олич и Иван Перишич, които бяха точни в 19-ата и 22-ата минута и „зелените” вече водеха с 2:1.
След почивката белгиецът Маланда Адже покачи на 3:1, а 8 минути преди края Перишич сложи точка на спора за 4:1.

На „Борусия парк” Щутгарт знаеше, че се бори за своето оцеляване и поведе още в 12-ата минута срещу Борусия Мьонхенгладбах.

Тимо Вернер получи отлично центриране отдясно, но комично на нацели топката от въздуха, ала по случайност това се оказа пас за Дидави, който от 10-ина метра опъна мрежата за 1:0.

Едва минута преди края Борусия успя да изравни. Макс Крузе центрира меко отляво и Хуан Аранго елегантно плъзна с глава в далечния ляв долен ъгъл за крайното 1:1.

Волфсбург има 50 точки на 4-о място и е на пол позишън в битката за място в квалификациите за Шампионска лига. М’Гладбах има точка по-малко, но ще опита да навакса до края.

В дъното Нюрнберг остава предпоследен с 26 точки, Хамбургер, който днес загуби с 1:2 навън от Хановер , има 27 и временно е на мястото, което праща на плейаут за оцеляване. Щутгарт има 28.