3. Волфсбург и Кайзерслаутерн продължават с позора в Германия

Волфсбург и Кайзерслаутерн продължават с позора в Германия

Двата шампиона за пореден път победени, Мицански аут от състава на "лаутерите"

Кайзерслаутерн и Волфсбург продължават трагичното си представяне в Бундеслигата. Елитните отбори на Германия , заедно с Вердер Бремен, продължават позорния сезон тази година.

„Лаутерите“,  трикратен шампион на Германия, загубиха с 0:3 гостуването си на изненадата на сезона Хановер 96, с което записаха пето поражение в последните 6 мача. Българският нападател Илиян Мицански пък изобщо не беше включен в групата за мача.

Шлаудраф откри резултата за домакините на АВД Арена в 17-ата минута. В самия край на първата част, норвежецът Мохамед Абделауе покачи на 2:0 след  асистенция на Конан, а голмайсторът на първия гол сложи край на интригата в 57-ата минута на мача и вдигна на крака 37 000 зрители на стадиона.

В друга среща от 23-ия кръг на Бундеслигата    шампионът от сезон 2008/09 Волфсбург замалко да тръгне по правия път, но отново направи грешка. Намиращият се на 7-мо място в класирането Фрайбург обърна мача, след като губеше с 0-1, до 2:1. Това бе четвърта поредна загуба на гостите.

Патрик Хелмес даде преднина на Волфсбург в 28-ата минута, но Резингер и Папис Сисе наказаха тимът, воден от Пиер Литбарски с попадения в 43-ата и 70-ата минути.

Така в класирането Волфсбург и Кайзерслаутерн делят последната позиция от групата на изпадащите с 23 точки.