3. Властелините на хиксовете Хофе и Майнц направиха 1:1 (видео)

Властелините на хиксовете Хофе и Майнц направиха 1:1 (видео)

Шесто поредно реми у дома за отбора на Маркус Бабел

Хофенхайм и Майнц 05 показаха, че са майстори на равенствата през този сезон и направиха 1:1 на „Вирсол Райн Некар Арена” на старта на 22-ия кръг в шампионата. Ремито бе шесто поред у дома за отбора на Маркус Бабел, а Майнц направи трето поредно равенство в Бундеслигата.

Срещата започна спокойно, но гостите имаха нещастието да си отбележат автогол в 9-ата минута. Вукчевич получи отдясно, опита да пусне остро по земя в наказателното поле, но македонецът Николче Новески подложи крак, топката с отклони от него и заблуди вратаря Веткло за 1:0 в полза на Хофенхайм.

Лакич пропусна да направи 2:0 в 16-ата минута, а гостите от Майнц бавно се окопитваха и влизаха в мача. Майнц върна гола малко преди да изтече половин час игра, когато бившият играч на ЦСКА Радослав Забавник центрира ниско в наказателното поле и египтянинът Мохамед Зидан технично отклони с десния крак в далечния ъгъл за 1:1. Това бе трети пореден гол за Зидан в три мача.

През втората част и двата тима имаха шансове да поведат, но им липсваше последния пас преди гола. Холандецът Райън Бабел беше най-голямата заплаха за вратата на Майнц, но Хофе така и не успя да порази целта за втори път и съдията Щилер наду свирката при 1:1.

Хофенхайм е 11-ти с 26 точки, Майнц 05 е 13-ти с 24.

Вижте какво каза Марко Розе

Треньорът на Реал (Мадрид) след загубата в Шампионската лига: Не сме свикнали с такива резултати

Треньорът на Реал (Мадрид) Карло Анчелоти разкри причините за загубата с 0:1, която "Кралският клуб" допусна при гостуването на Лил в мач от втория кръг на основната фаза в Шампионската лига.

18 мача от втория кръг на Лига Европа ще се изиграят днес

Днес ще се изиграят всички 18 мача от втория кръг на Лига Европа. Те са разделени в два часови пояса – по девет от 19:45 часа и още толкова от 22:00 часа българско време

Тежки санкции за Атлетико Мадрид

Атлетико Мадрид ще изиграе следващите си три домакински мача с частично затворени трибуни