Виляреал - Олборг 6:3

Цели 9 гола видяха почти 16 000 зрители на „Естадио Ел Мадригал” в двубоя от група Е между тимовете на испанския Виляреал и датски Олборг. Вицешампионите на Испания победиха с 6:3 в зрелищен мач съперника си.

Цели 9 гола видяха почти 16 000 зрители на „Естадио Ел Мадригал” в двубоя от група Е между тимовете на испанския Виляреал и датски Олборг. Вицешампионите на Испания победиха с 6:3 в зрелищен мач съперника си. Мачът бе белязан от грешки в защитата на двата отбора, след които паднаха доста от головете.
Първият гол бе точно такъв. Сагановски откри резултата с попадение за гостите в 19-ата минута. Той бе оставен непокрит в наказателното поле. Националът на Италия Джузепе Роси изравни в 28-ата минута, този път след грешка в защитата на Олборг. Пет минути по-късно, нова грешка в отбраната на Аалборг доведе до втори гол за Виляреал, дело на Капдевия. Гостите обаче върнаха попадението чрез Еневолдсен, който вкара с удар извън наказателното поле. Така първата част завърши 2:2.
През втората част обаче датчаните не можаха да се противопоставят. Виляреал овладя темпото на игра и започна да диктува събитията по терена. Показателно за това е владеенето на топката, което към края на мача бе 63% за Виляреал и 37% за Олборг. Йоренте направи резултата 3:2 в 67-ата минута отново след грешка на защитниците на гостите. Три минути по-късно отново той бе автор на четвъртия гол за домакините след асистенция на Робер Пирес. В 77-ата минута Йохансон върна един гол след статично положение и удар с глава. Пирес обаче и Йоренте, който направи своя хеттрик само за едно полувреме игра, довършиха напълно Олборг.
Така след победата Виляреал затвърди второто си място в групата с актив от 7 точки, колкото и тима на Манчестър Юнайтед. Селтик и Олборг имат по една.
Клоп: Няма да забравя нито един ден в Ливърпул!