3. Виляреал короняса Барселона с 19-та титла в Примера, след като победи Реал Мадрид с 3:2

Отборът на Виляреал успя да постигне победа срещу Реал Мадрид с 3:2 и по този начин успя да короняса Барселона като новият шампион за сезон 2008/2009. Играчите на “жълтата подводница” надиграха отбора на “белия балет”, като по този начин Барса стана предсрочно шампион в Примера. Попаденията бяха дело на Робер Пирес (17’), Кани (62’), Капдевия (90’), а за Реал точни бяха Рафаел ван дер Ваарт в (46’) и Игуаин (88’). Това бе паметна вечер за капитана на Реал Раул Гонзалес, който изигра своят мач номер 700 с бялата фланелка.

Отборът на Виляреал успя да постигне победа срещу Реал Мадрид с 3:2 и по този начин успя да короняса Барселона като новият шампион за сезон 2008/2009. Играчите на “жълтата подводница” надиграха отбора на “белия балет”, като по този начин Барса стана предсрочно шампион в Примера. Попаденията бяха дело на Робер Пирес (17’), Кани (62’), Капдевия (90’), а за Реал точни бяха Рафаел ван дер Ваарт в (46’) и Игуаин (88’). Това бе паметна вечер за капитана на Реал Раул Гонзалес, който изигра своят мач номер 700 с бялата фланелка.

Срещата започна с териториален и игрови превес за домакините, които лесно стигаха до голови положения, преминавайки като на парад през защитата на Мадрид. Робер Пирес и Йоренте правиха буквално каквото си поискат и беше въпрос на време, кога ще падне гол. Това се случи в 17-ата минута, когато след чудесна атака Робер Пирес успя да засече кълбото в мрежата на Икер Касияс. След това попадението играчите на Виляреал продължиха да бъдат по-добрият отбор, но многото пропуски не позволиха на играчите на Маниел Пелегрини да стигнат до ново попадение. Така двата тима се разделиха на почивка при резултат 1:0 в полза на Виляреал.

Втората част започна вихрено, а играчите на Реал Мадрид успяха да изравнят още в 46-ата минута. Рафаел ван дер Ваарт успя да отбележи с левия крак от близко разстояние. След този гол играчите на Хуанде Рамос заиграха по-добре, но не успяха да стигнат до втори гол, който да им вдъхне още повече увереност. Постепенно Виляреал си върна доброто темпо и започна методично да налага своята воля. След една от многобройните атаки на тима Кани успя да отбележи нов гол. След пробив от дясно кълбото бе подадено на точката на дузпата, където ветеранът Фабио Канаваро не успя да изчисти и играчът на Виляреал се възползва за да разстреля Касияс. След този гол “жълтата подводница продължи да играе силно, но до ново попадение не се стигна. Изглеждаше, че срещата ще завърши по този начин, но не така мислеше реферът на двубоя Медина Канталехо. При една ситуация в 88-ата минута Серхио Рамос стреля, а цели трима играчи на Реал бяха зад отбраната.

Кълбото попадна в Игуаин, който необезпокоявано прати топката в мрежата, пред слисаните погледи на защитата на Виляреал. Съдбата обаче си върна за тази несправедливост, след като само три минути по късно Капдевия донесе трите точки за Виляреал и окончателно реши шампионата в полза на каталунците от Барселона. След центриране от корнер най-добрият играч на Реал Мадрид през този сезон Икер Касияс направи грешка, след като не успя да улови кълбото и го изпусна в краката на Капдевия, който на празна врата направи най-лесното и отбеляза.

С тази победа играчите на Виляреал излизат на пета позиция с актив от 59 точки и с интерес ще наблюдават случващото се утре между отборите на Атлетико Мадрид и Валенсия. Реал Мадрид окончателно изгуби битката с Барселона, като вече изостава на цели 8 точки от “блаугранас”, а до края на първенството остават два кръга. Това е 19-та титла за “каталунците”, които утре ще излязат с приповдигнато настроение срещу Майорка.

Шампион на Испания (19 пъти): 1929, 1945, 1948, 1949, 1952, 1953, 1959, 1960, 1974, 1985, 1991, 1992, 1993, 1994, 1998, 1999, 2005, 2006, 2009.

Виляреал – Реал Мадрид 3:2