3. ВИДЕО: Фортуна Дюселдорф е новият член на първа Бундеслига след драма срещу Херта

Двата тима завършиха 2:2 в реванша и столичани изпаднаха от елита след общ резултат 3:4

Отборът на Фортуна Дюселдорф се завърна в първа Бундеслига след 12-годишно отсъствие. Това стана факт след равенство 2:2 в днешния плейоф реванш срещу Херта. Двубоят се игра на стадион "Есприт Арена", а първият мач в Берлин завърши с успех с 2:1 за Фортуна.

Днешният сблъсък бе повече от драматичен, а гостите го завършиха и с 10 човека, след като в 54-ата минута Бен-Хатира си изкара втори жълт картон.

Мачът бе прекратен и за около 20 минути, след като само минута преди изтичането на добавеното време в мача, фенове на домакините нахлуха на терена.

Иначе сблъсъкът започна с летящ старт за домакините, които излязоха напред в резултата още в 1-та минута, когато след бърза контраакция Илсьо намери Байстер на границата на пеналта, а последният с хубав удар с левия крак хвърли в екстаз феновете на стадион "Есприт".

След попадението двата тима заредиха атаки към двете врати и в 22-ата минута Бен-Хатира засече с глава центриране на Рони от статично положение, възстановявайки статуквото - 1:1.

До края на полувремето столичани изтърваха половин дузина положения чрез Рамос и Хатира, но нов гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при равенство.

В началото на втората част нервите на мароканската звезда на Херта - Бен-Хатира, не издържаха и в 54-ата минута той получи втори жълт картон, оставяйки своите с човек по-малко на терена.

Фортуна моментално се възползва от изгонването на Хатира и в 59-ата минута, Йованович засече с глава центриране на Брьокер след бърза контраатака, давайки отново аванс на тима от Дюселдорф.

Въпреки, че бяха останали в намален състав и вече изоставаха в резултата, хората на Ото Рехагел натиснаха и в 85-ата минута отново съумяха да изравнят резултата. Тогава Рамос намери Рафаел в пеналта на домакините, а последният с десния крак порази целта за 2:2.

След гола гостите продължиха да доминират, а реферът даде цели 7 минути продължение на мача. В 96-ата минута обаче фенове на Фортуна не сдържаха радостта си и нахлуха на терена, една минута преди изтичане на добавеното време.

Футболистите на двата отбора, съдии и треньори, влязоха в съблекалнята, докато стюарди и полиция усмирят тълпата. Част от по-буйните фенове бяха задържани, но органите на реда ги върнаха на трибуните. Някои останаха на терена, но те бяха зорко пазени от стюардите на стадиона.

След 20 минути играчи и съдии отново излязоха на терена и по правилник трябваше да доиграят оставащите 2 минути, в които не се случи нищо особено.

След края на мача пък феновете на Фортуна отново нахлуха на терена, след като тимът им вече официално стана член на първа Бундеслига, докато привържениците на Херта потънаха в сълзи.

Тухел е фаворит за нов треньор на Манчестър Юнайтед

Бившият треньор на Байерн Мюнхен Томас Тухел е водещ кандидат за мястото на мениджъра на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг

Ас на Дортмунд аут за месец

Нападателят на Борусия Дортмунд Карим Адейеми ще бъде извън терените 3-4 седмици заради контузия

Тен Хаг: Можем да играем по-добре в защита

Манчестър Юнайтед може да играе много по-добре в защита и трябва да започне да го прави