3. Вердер с важна победа срещу Щутгарт

Вердер с важна победа срещу Щутгарт

Двубоят на "Везерщадион" завърши при резултат 2:0

Отборът на Вердер (Бремен) победи Щутгарт с 2:0 в среща от 14-ия кръг на немската Първа Бундеслига. Двубоят се проведе на „Везерщадион” и бе изпълнен с доста опасности пред двете врати, но домакините се оказаха по-съобразителни в завършващия удар, достигнаха до две попадения, а по този начин и до трите точки.

Първото полувреме завърши без голове, но все пак вълнуващи моменти не липсваха. Розенберг, Арнаутович и Шмитц се отчетоха с пропуски за „бременските музиканти”, а Хайнал и Таски не успяха да вкарат добри възможности за „швабите”.

Втората част бе по-интересна, а в 57-ата минута Аарън Хънт откри в полза на домакините след удар с десния крак от около десет метра. Авансън на Вердер бе удвоен в 67-ата минута, когато Налдо с великолепен удар покачи на 2:0. Щутгарт така и не успя да намали, макар че направи доста пропуски, и записа 5-то поражение от началото на сезона.

След победата Вердер е на 4-то място с 26 точки, а Щутгарт е на 7-ото място с 21.

Барселона планира да си върне Неймар следващото лято

Бразилецът продължава да лекува тежка контузия в коляното след трансфера си в Ал-Хилал

Дембеле се извини и е обратно в групата на ПСЖ

Френският нападател е реабилитиран от Луис Енрике

Шчесни разкри, че Левандовски му се е обадил за Барселона

Полският страж подписа с каталунците, за да замени Марк-Андре Тер Стеген

Мейсън Маунт е под въпрос за Порто

Английският халф на Манчестър Юнайтед не е на 100% преди гостуването в Португалия

Илия Груев със съмнение за тежка контузия на коляното

Родният национал е получил проблема във вчерашния мач срещу Норич

Тен Хаг не е притеснен за бъдещето си

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг призова играчите си "да запазят вяра", че могат да бързо да се съвземат след загубата от Тотнъм