3. Вердер опука Майнц като гост с 3:1 (видео)

Вердер опука Майнц като гост с 3:1 (видео)

Отборът на Вердер (Бремен) продължава със стабилните си изяви от началото на сезона, след като днес победи състава на Майнц с 3:1

Отборът на Вердер (Бремен) продължава със стабилните си изяви от началото на сезона, след като днес победи състава на Майнц с 3:1. Срещата се игра на стадион „Кофейс” и бе от програмата на 11-ия кръг на немската първа Бундеслига.

Гостите бяха по-активни през почти целия мач и закономерно стигнаха до трите точки, въпреки че Майнц излязоха първи напред в резултата в 23-ата минута, когато Мали изведе Бунгерт на изгодна позиция, а последният не сбърка за 1:0.

След това попадение гостите вдигнаха рязко оборотите в търсене на изравнително попадение, което дойде в 29-ата минута, когато Писаро възстанови статуквото.

Натискът на бременчани продължи в самото начало на второто полувреме, в 47-ата минута, Хънт даде преднина на Вердер, след като бе изведен на изгодна позиция от Писаро.

Крайното 3:1 пък оформи Прьодл в 78-ата минута след хубаво подаване на Хънт.

След успеха Вердер се намира на 4-о място във временното класиране с актив от 20 точки, на 5 зад лидера Байерн. Домакините от Майнц пък са 15-и с 9 пункта, на 1 от зоната на изпадащите.