3. Вердер и Борусия М взеха по точка след 90 минути надлъгване (ВИДЕО)

Вердер и Борусия М взеха по точка след 90 минути надлъгване (ВИДЕО)

Двата тима не успяха да си отбележат в междинния 28-и кръг

Вердер и Борусия Мьонхенгладбах направиха самоубийствено реми в междинния 28-и кръг в Бундеслигата. Двата тима не успяха да си отбележат гол и взеха по точка, което едва ли ги урежда - „Бременските музиканти“ се борят за оцеляване и всяка точка може да се окаже решаваща, докато Гладбах ще опита да завърши сезона в Топ 4 и да вземе участие в Шампионска лига през следващия сезон.

Вердер, в чийто щаб е Илия Груев, вече е с 22 точки, на две от Фортуна, но и с мач по-малко от тима от Дюселдорф. Борусия събра 53 т., изравнявайки се с Байер Леверкузен, който претърпя тежко поражение на свой терен с 1:4 от Волфсбург.

Първият шанс за откриване на резултата в днешния двубой се откри пред Вердер в 12-ата минута. Селасие центрира отдясно, Клаасен овладя в наказателното поле, но стреля право във вратаря Зомер.

Борусия бе фаворит за спечелване на днешния двубой, но през първата част показа прекалено малко в офанзивен план, като най-чистото положение за гостите бе в 37-ата минута след опасен изстрел на Нойхауз в горния десен ъгъл, който Павленка отрази.

В 51-ата минута Рашица стреля от фаул към долния десен ъгъл, Зомер с плонж изби, последва нов удар на играч от Вердер от малка дистанция, но пак стражът на Борусия се намеси с вещина и отклони кълбото в корнер.

Защитата на гостите не реагира добре в 57-ата, когато при разбъркване в пеналта топката не бе изчистена навреме и попадна в Клаасен, който направи сериозен пропуск, стреляйки над напречната греда.

Три по-късно Тюрам проби отляво и пусна по земя за Щиндъл, но Мойсандер успя да избие навреме, преди да се стигне до удар към вратата.

Отново Тюрам в 63-ата притесни отбраната на домакините, но французинът се забави с последното подаване, след което остротата на нападението се загуби и в крайна сметка Борусия спечели само корнер.

В 73-ата Зомер опита да показва техника във вратарското поле и топката му бе отнета, но отбраната на Гладбах реагира бързо и попречи на домакините да стигнат до попадение.

Влезлият като резерва Битенкурт отправи страхотен удар в 77-ата, като топката мина на сантиметри от целта, а също толкова близо до гола бе и Нойхауз две минути по-късно, когато пробва да разпечата вратата на домакините от линията на наказателното поле.

Резултатът остана непроменен до края на срещата и двата тима взеха по точка от днешния двубой.

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1