3. Велик Лацио спря Милан по пътя към върха (видео)

Велик Лацио спря Милан по пътя към върха (видео)

"Орлите" надделяха с 2:0 като домакин на "росонерите"

Отборът на Лацио постигна много важна победа с 2:0 като домакин на Милан в мач от 21 кръг на италианската Серия "А". "Орлите" се поздравиха с успеха с голове в последните минути на срещата, дело на Ернанес и Роки.

През първата част двата отбора не представиха най-добрата си продукция, а по-скоро равностойна игра, основана на предпазливостта. В 7-та минута Ночерино пробва да открие в полза на гостите, но ударът му с глава не успя да порази целта.

В 13-та минута домакините отговориха на предизвикателството с удар на Матузалем, който прелетя покрай вратата на миланци. Секунди по-късно Лулич пробва реакциите на стража Абиати, който внимаваше и спаси.

До почивката чисти голови ситуации нямаше и двата тима загатнаха, че равенството е най-възможен изход от сблъсъка.

Втората част обаче бе доста по-различна от първата. Футболистите на римския и миланския гранд изглеждаха решени да стигнат до победата. Удари на Амброзини и Ибрахимович бяха неуспешни за гостите, а за домакините неточни изстрели направиха Ернанес и Абдулай Конко.

В 76-та минута Томазо Роки подаде на добра позиция точно към Ернанес, който откри за 1:0. След попадението Ибра и компания се опитаха да изравнят, оставяйки повече свободен терен за офанзивните играчи на "римските орли".

Пет минути преди края Сенад Лулич се възползва от свободен терен пред себе си, подаде към Томазо Роки и последният оформи крайното 2:0. С победата Лацио събира 39 точки и е на 4-та позиция а Милан не успя да се изкачи на върха и остава с актив от 43 т. Лидер в таблицата на Серия "А" е Ювентус с 44 пункта, но "бианконерите" имат и мач по-малко от тима от "Сан Сиро", тъй като вчерашната им среща с Парма бе отложена заради снега.