3. ВЪВ ФЛОРЕНЦИЯ: Сампдория с първа победа за сезона (ВИДЕО)

ВЪВ ФЛОРЕНЦИЯ: Сампдория с първа победа за сезона (ВИДЕО)

Фиорентина загуби с 1:2 на своя "Артемио Франки"

Сампдория записа първа победа през сезона в Серия "А", след като спечели гостуването си на Фиорентина от третия кръг с 2:1.

След лошия старт с две поражения "моряците" триумфираха на "Артемио Франки" с попадения на Фабио Куалярела (42, дузпа) и Валерио Вере (83), докато точен за домакините бе Душан Влахович в 72-ата минута.

Фиорентина започна по-добре срещата. В 13-ата минута мощен шут на Душан Влахович бе спасен с усилие от Емил Аудеро. След това и Джакомо Бонавентура стреля опасно от фаул, но покрай вратата.

В края на полувремето обаче и гостите надигнаха глава и в 38-ата минута пропуснаха страхотна възможност. При едно разбъркване Микел Дамсгаард шутира отблизо, но в последния момент защитник изчисти пред голлинията.

В 42-ата минута Сампдория получи дузпа, след като Федерико Чекерини задържа съперников играч в наказателното поле, а Фабио Куалярела не сгреши от бялата точка за 0:1.

Фиорентина можеше да се върне в мача в 48-ата минута, когато Федерико Киеза показа класа в наказателното поле, освободи си пространство за удар, който обаче бе блокиран от защитник на голлинията.

"Моряците" пък отговориха с чудесна възможност за Антонио Кандрева в 55-ата минута, който от добра позиция в пеналта стреля покрай вратата.

"Виола" възстанови равенството по малко куриозен начин. В 72-ата минута Никола Миленкович по-скоро опита далечен удар, но всъщност се получи извеждащ пас за Влахович, който отблизо овладя и вкара за 1:1.

Гостите можеха да си върнат преднината в 76-ата минута, когато Мортен Торсби при едно разбъркване след корнер отбеляза гол, но след намесата на ВАР той бе отменен заради игра с ръка на негов съотборник.

Самп все пак стигна до успеха в 83-ата минута. Вратарят Аудеро прати дълга топка в предни позиции, която намери Валерио Вере, той успя да я овладее и хладнокръвно да отбележи за 1:2.

Така Сампдория вече има първи три точки в актива си и излезе на 13-ата позиция. Фиорентина пък допусна втора поредна загуба и също има 3 точки до момента.