3. ВАР спаси Барселона от издънка срещу новак (ВИДЕО)

ВАР спаси Барселона от издънка срещу новак (ВИДЕО)

Отмениха гол на Валядолид в добавеното време

Барселона записа втора победа в Ла Лига този сезон, след като спечели с 1:0 гостуването си на Валядолид. Усман Дембеле вкара единствения гол на “Хосе Сорийя”. В 92-ата минута домакините пратиха топката в мрежата и първоначално попадението беше зачетено. След консултация със системата ВАР обаче съдията отмени пападението заради засада.

Каталунците са начело в класирането с пълен актив. Валядолид е на 15-а позиция с 1 точка.

Новаците в елита първи стигнаха до голова възможност. В 7-ата минута Енес Юнал стреля от границата на наказателното поле. Марк-Андре тер Стеген обаче бе на мястото си и спаси.

В 17-ата минута Лионел Меси отправи великолепен извеждащ пас към Жорди Алба, който остана очи в очи с вратаря Жорди Масип. Защитникът обаче не овладя добре топката и стражът на Валядолид я улови.

Малко след това Усман Дембеле пропусна добра възможност. Французинът получи топката и отправи мощен изстрел по земя, който обаче профуча на сантиметри от лявата греда.

В 30-ата минута Марк-Андре тер Стеген демонстрира страхотен рефлекс, спасявайки удар с глава на Фернандо Калеро от близко разстояние.

Лионел Меси получи добра възможност да даде аванс на Барселона в края на първото полувреме. Аржентинецът изпълни пряк свободен удар, но топката мина малко над напречната греда.

В началото на втората част домакините пропуснаха добра възможност. Енес Юнал получи подаване в наказателното поле и стреля по диагонала. Топката обаче премина на сантиметри от дясната греда.

В 57-ата минута Усман Дембеле откри резултата. Серхи Роберто насочи топката към непокрития французин, който от близка дистанция не остави шансове на Масип - 0:1.

Кико  засече с глава центриране отляво в 77-ата минута. Тер Стеген обаче улови.

В 83-ата минута Луис Суарес прати топката във вратата. Голът обаче бе отменен, тъй като уругваецът се разписа от засада.

Валядолид отбеляза гол в добавеното време, но съдията Рикардо де Бургос Бенгоечеа даде сигнал, че иска да провери редовността му чрез системата за видеоповторение, което доведе до отмяна на попадението, заради засада.