3. Въпросителни за дисквалификация белязаха победата на Реал над Кадис (ВИДЕО)

Въпросителни за дисквалификация белязаха победата на Реал над Кадис (ВИДЕО)

Денис Черишев вкара първия гол за крайното 3:1, но според испанските медии е нямал право да играе

Реал (Мадрид) постигна убедителна победа над Кадис в първия двубой от турнира за Купата на Краля. Успехът на „белия балет” обаче може да се превърне в кошмар. Младият руснак Денис Черишев вкара първия гол за крайното 3:1, но според изданията „Марка” и Ас” той е нямал право да играе заради натрупани картони и заради това Реал може да бъде дисквалифициран.

От щаба на мадридчани смениха Черишев през второто полувреме само 30 секунди след подновяването на играта.

Изданията в Испания припомнят, че руснакът е получил жълти картони в двубоите от турнира за Купата през миналия сезон срещу Барселона, Хетафе и Реал Сосиедад, докато е бил под наем във Виляреал.

Малко преди края на двубоя Би Би Си съобщи, позовавайки се на испанска телевизия, че Реал всъщност може да е имал в състава си двама нередовни футболисти. Другият е Борха Майорал, който не е трябвало да бъде на пейката по време на мача, защото е получил червен картон във финала на Младежката купа миналия сезон.

„Марка” информира, че до изхвърляне от турнира може да се стигне, ако от ръководството на Кадис подадат официално оплакване.

Иначе резултатът бе открит още в 3-ата минута, именно от Черишев. Той получи добър пас от Хамес Родригес и със силен удар се разписа.

В 65-ата минута Иско получи страхотен пас от Каземиро и вкара за 0:2. Девет минути по-късно полузащитникът отново реализира за класическа преднина. В 88-ата феновете се зарадваха на гол във вратата на Касия. Кике Маркес се разписа с удар от 15 метра.

Каляри най-накрая победи в Серия А след 3:2 над Парма (ВИДЕО)