3. Вальо Илиев провали Университатя срещу Клуж – 2:3

Вальо Илиев провали Университатя срещу Клуж – 2:3

Българинът получи червен картон и направи дузпата за крайното 2:3

Румънският елитен Университатя Крайова записа поредна загуба през този сезон, след като отстъпи с 2:3 на гранда Клуж. Срещата се игра на стадион „Дробета-Турну Северин” и бе от програмата на 32-ия кръг на румънската Лига 1. Българинът Валентин Илиев игра 90 минути за домакините, но може да се каже, че провали своя отбор, след като направи дузпа и получи директен червен картон в даденото от рефера продължение. Именно 11-метровият наказателен удар донесе и успеха на Клуж.

Двубоят започна по прекрасен начин за домакините от Крайова, които излязоха напред в резултата в 11-ата минута, когато точен бе Пицурка. В 21-ата Костеа удвои преднината на Университатя, а в 38-ата нещата за тима на Вальо Илиев станаха още по-розови, след като Уго да Силва от Клуж получи втори жълт картон и остави своите с човек по-малко.

През втората част обаче гостите от Напока се вдигнаха на изненадващ щурм и в 63-ата минута Траоре намали преднината на домакините – 1:2. В 84-ата минута Буд попари феновете на Университатя с изравнителен гол за 2:2, а драмата стана пълна в 94-ата минута, когато българинът Валентин Илиев провали своите. Тогава той направи дузпа срещу Траоре, за което получи директен червен картон, а Каду не сгреши от бялата точка, оформяйки крайното 3:2.

След тази загуба тимът на Университатя заема 14-о място във временното класиране с актив от 33 точки, на три от зоната на изпадащите. Гостите от Клуж пък са убедително първи с 63 спечелени точки, на 4 зад 2-ия Унирея, но и с мач повече.

Рюдигер хвали Ямал

Младата звезда на Барселона получи похвали от защитника на големия съперник Реал

Защитник на Селта пред дебют за Испания

Селекционерът на Испания Луис де ла Фуенте повика един дебютант в състава си

Мусиала отпадна от състава на Германия, дебютант го замества

Полузащитникът на Байерн Мюнхен Джамал Мусиала ще пропусне предстоящите мачове на Германия от Лигата на нациите

Ювентус гласи сензационен трансфер

Испанският защитник Серхио Рамос може да стане играч на италианския Ювентус

Легенда на Черно море: Може да уволним Загорчич

Легендата на Черно море Георги Кондов е убеден, че неговият любим клуб ще зарадва своите фенове и днес срещу Славия

Тухел е фаворит за нов треньор на Манчестър Юнайтед

Бившият треньор на Байерн Мюнхен Томас Тухел е водещ кандидат за мястото на мениджъра на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг

Ас на Дортмунд аут за месец

Нападателят на Борусия Дортмунд Карим Адейеми ще бъде извън терените 3-4 седмици заради контузия

Тен Хаг: Можем да играем по-добре в защита

Манчестър Юнайтед може да играе много по-добре в защита и трябва да започне да го прави