3. „Вълците” схрускаха „козлите”, Дембеле дебютира с 2 мин. за Фрайбург

„Вълците” схрускаха „козлите”, Дембеле дебютира с 2 мин. за Фрайбург

Евроучастникът Хановер победи Хофенхайм

Евроучастникът Хановер успя да постигне успех на старта на Бундеслигата срещу един от най-неприятните си съперници – Хофенхайм, побеждавайки го едва за втори път в своята история.

На своя „AWD Арена" домакините се наложиха с резултат 2:1 и така стартираха успешно новата кампания. Първото попадение в срещата бе дело на Шлаудраф в 15-ата минута, но само три по-късно гостите изравниха от дузпа, изпълнена точно от Салихович.

В 30-ата минута обаче домакините също получиха правото да изпълнят наказателен удар, който Абделауе превърна в гол и така донесе успеха на своя тим.

Съставът на Волфсбург също започна успешно новия сезон, след като спечели гостуването си на Кьолн с класическото 3:0. Момчетата на Феликс Магат поведоха в резултата в 17-ата минута, когато точен в тяхна полза бе Хелмес, а в 79-ата капитанът на „козлите” Миливое Новакович бе изгонен за втори жълт картон.

Гостите се възползваха от численото си предимство точно шест минути, след като го получиха и Шафер удвои, а в самия край на срещата Хелмес вкара втория си гол и оформи класическия успех на „вълците”.

В друг мач от кръга новакът Аугсбург се измъкна от домакинско поражение срещу Фрайбург, стигайки до равенство 2:2. Гостите, от чиито титулярен състав отсъстваше новото попълнение Гара Дембеле, откриха резултата чрез Сисе в 48-ата минута, но само шест по-късно Мьолдерс изравни.

Буквално в ответната атака Фрайбург отново поведе с попадение на Макайди, но осем минути преди края Мьолдерс за втори път възстанови равенството.

В опит да спечели мача наставникът на Фрайбург Маркус Сьорг вкара в игра бившия играч на Левски Гара Дембеле в 88-ата минута, но решението му бе доста закъсняло и до нов гол не се стигна.