3. "Вълците" с важна домакинска победа над Лече

"Вълците" с важна домакинска победа над Лече

Рома записа пета победа от началото на сезона и се изкачи на петото място във временното подреждане

Отборът на Рома записа важен успех в мача си от 12-ия кръг на Серия А. „Вълците” успяха да спечелят домакинството си на Лече с 2:1, а по този начин се изкачиха на 5-ото място във временното подреждане. Така играчите на Луис Енрике вече имат актив от 17 точки и са на 5 от лидера Ювентус, който обаче има и мач по-малко. Лече пък остана в зоната на изпадащите, на 18-ата позиция, като е с едва 8 пункта.

До първата по-интересна ситуация в мача се стигна чак в 17-ата минута. Габриел Хайнце получи възможност да отправи изстрел към вратата на Жулио Серджо. Ударът на аржентинеца обаче бе отразен от стража на гостите. Вратарят на Лече обаче нямаше какво да направи в 25-ата минута, когато Миралем Пянич от близко разстояние с левия крак забоде кълбото в мрежата му за 1:0. Последваха две нови възможности за Рома, но пропуски направиха Пабло Освалдо и Боян Къркич. Единственото по-сериозно положение за Лече през първата част пък дойде в 33-ата минута, когато Даниеле Корвиа стреля към Маартен Стекеленбург, но холандският вратар на „вълците” се справи със ситуацията.

Малко след началото на второто полувреме Рома достигна и до втория си гол. Фернандо Гаго отправи страхотен изстрел с десния крак от доста далечно разстояние и по този начин направи резултата 2:0. Последваха нови възможности за „вълците”, но след няколко пропуска играчите на Луис Енрике бяха наказани. В 61-ата минута Лече намали на 1:2 чрез Андреа Бертолачи, който с левия крак забоде прецизно кълбото зад Стекеленбург.

До края на двубоя Родриго Тадей и Леандро Греко се отчетоха с пропуски пред вратата на Лече, като ударите и на двамата футболисти на домакините бяха спасени от вратаря на гостуващия тим. Изстрелът на Франческо Тоти в 84-ата минута пък не попадна в очертанията на вратата. „Вълците” все пак не бяха наказани за тези пропуски и спечелиха трите точки от срещата, постигайки пета победа от началото на сезона.