3. „Вълците” разкъсаха „козлите”, но останаха в опасната зона (видео)

„Вълците” разкъсаха „козлите”, но останаха в опасната зона (видео)

Застрашеният от изпадане Волфсбург постигна първия си успех след шест кръга в германската Бундеслига, разбивайки като домакин с 4:1 състава на Кьолн.

Въпреки категоричния успех обаче, „вълците” останаха в опасната зона и след 31-ия кръг, макар вече да са само на две точки от оцеляването и на три от днешния си опонент.

„Козлите” доста затрудниха своите съперници в началото на срещата, като още в третата минута удар на Фрайс срещна напречната греда на вратата, пазена от Беналио.

Отговорът на „зелено-белите” също дойде след три минути, като звездата на домакините Графите дори успя да реализира, но попадението му бе отменено поради засада.

В 14-ата минута обаче момчетата на Феликс Магат все пак успяха да открият резултата, след като Диего напредна отдясно и центрира, а Марио Манджукич засече топката и я прати в мрежата на Рензинг.

В самия край на първата част двата състава си размениха по едно попадение, като първо в 38-ата минута отново Манджукич удвои преднината на домакините, а след 120 секунди Фрайс намали аванса на „вълците”.

След почивката Волфсбург продължи да диктува случващото се на терена, като точно след изтичането на първия игрови час „вълците” осъществиха образцова атака, която бе завършена подобаващо от Деяага и резултатът стана 3:1, а малко преди края отново Деяага, който се появи като резерва малко преди почивката, оформи крайното Волфсбург – Кьолн 4:1.

Каляри най-накрая победи в Серия А след 3:2 над Парма (ВИДЕО)