3. "Вълците" погледнаха към титлата, след голова фиеста срещу Шалке - 4:3

"Вълците" погледнаха към титлата, след голова фиеста срещу Шалке - 4:3

Една от най-вълнуващите срещи със запазена марка първа Бундеслига завърши с победа за Феликс Магат и компания.

Отборът на Волфсбург постигна изключително ценна победа с 4:3 у дома срещу Шалке в първата среща от 24-ия кръг на немска първа Бундеслига и излезе на втора позиция. Двата отбора сътвориха истински празник на "Фолксваген Арена", а бразилецът в състава на "вълците" Графите се отчете с хеттрик. Феликс Магат и компания спечелиха една от най-вълнуващите срещи със запазена марка първа Бундеслига и дадоха заявика за титлата

Срещата започна с натиск на гостите от Шалке, които започнаха много агресивно и създадоха напрежение в наказателното поле на домакините. Ракитич пробва на два удара от далеч, един в аут, и един спасен от вратаря Беналио. В 9-ата минута бранителят Хайко Вестерман се бе включил в атаката. Националът стреля силно с десния крак и не остави никакви шансове на Беналио, пращайки топката в долния десен ъгъл.
Домакините набързо излязоха от шока след гола и на свой ред пробваха на два пъти стража на гостите, чрез Гентнер и Дзеко. В 26-ата минута дойде повратният момент, когато домакините получиха правото да изпълнят дузпа. Графите реализира хладнокръвно от бялата точка за 1:1 и оттам играта на домакините потръгна.

Отново Гентнер и Дзеко не успяха да се разпишат след добри атаки, но все пак се стигна до 44-ата минута, когато Графите направи страхотен пробив от дясно и качи топката на крака на Дзеко, който от около 3 метра вкара топката зад Шобер - 2:1. Волфсбург стигна до пълен обрат само за 1 полувреме.

Втората част също започна с натиск на домакините, които комбинираха отлично в предни позиции. Мисимович, Жосуе и Дзеко имаха шансове непрестанно тормозеха отбраната на Шалке и създадоха няколко положения. При едно от тях в 59-ата минута Графите се озова сам срещу Шобер след пас на Мисимович, преодоля вратаря на гостите, но не успя да уцели опразнената врата. След около 10 минути отново Графите пропусна чисто положение, а отново пасът бе на Мисимович. В 74-та минута обаче бразилецът вече бе точен от близо за 3:1, а за трети път пасът бе на Мисимович - страхотен тандем в атаката на "вълците". Шалке отговори моментално и само 2 минути по-късно Джърмейн Джоунс стреля силно с левия крак от границата на наказателното поле, Беналио не се намеси добре и топката се озова в мрежата на домакините - 3:2.

Срещата продължи на високи обороти и в 84-та минута Графите оформи своя хеттрик от близко разстояние след пас на резервата Дежада. Шалке тотално свали гарда и Волфсбург можеше да вкара още голове, но нападателите на домакините действаха несъсредоточено в атака. В 91-та минута Курани направи шоуто пълно, след като излезе очи в очи с вратаря Беналио и оформи крайното 4:3.

Така след тази победа Волфсбург погледна към титлата. "Вълците" вече имат 45 точки, само на 1 зад лидера Херта, който утре приема Леверкузен. Шалке пък остана 8-и с актив от 37 точки.

Волфсбург - Шалке 4:3