3. „Вълците” мечтаят за Лига Европа след трети пореден успех в Бундеслига

„Вълците” мечтаят за Лига Европа след трети пореден успех в Бундеслига

Вратарска грешка остави Хамбургер с празни ръце на „Фолксваген Арена”

Волфсбург победи с 2:1 у дома Хамбургер в първия мач от програмата на 27-ия кръг на германската Бундеслига.

Момчетата на Феликс Магат постигнаха трета поредна победа и се приближиха до местата, даващи право на участие в турнира Лига Европа, след като успяха да измъкнат пълния комплект от точки пред 30 000 зрители на своя „Фолксваген Арена”.

Първото полувреме на срещата не предложи много качествен футбол, като положенията пред вратата на гостите дойдоха най-вече след грешки на тяхната отбрана, но веднага след почивката двата тима си размениха по един бърз гол.

Първи резултата откриха „вълците”, за които точен 17 секунди след подновяването на играта бе хърватският нападател Марио Манджукич, който засече с глава центриране отдясно.

Буквално с ответната си атака обаче гостите възстановиха статуквото, тъй като възстановеният след травма Маркус Берг бе изведен сам срещу стража на Волфсбург и технично го прехвърли.

Развръзката на мача дойде четвърт час преди края на редовните 90, когато Шафер изпълни един пряк свободен удар, а чешкият вратар на гостите Ярослав Дробни не се намеси добре и пропусна топката да влезе в близкия му ъгъл.

Така Хамбургер записа своята четвърта поредна победа и остана само на две точки от зоната на изпадащите, но и с мач по-малко от намиращия се там Фрайбрг.