3. „Вълците” изплуваха от зоната след ценно 1:0 над Вердер (видео)

„Вълците” изплуваха от зоната след ценно 1:0 над Вердер (видео)

Отборът на Волфсбург постигна изключително ценна победа в борбата си за оцеляване, след като се наложи с минималното 1:0 над тима на Вердер

Отборът на Волфсбург постигна изключително ценна победа в борбата си за оцеляване, след като се наложи с минималното 1:0 над тима на Вердер. Срещата се игра на „Везерщадион” и бе от програмата на 32-ия кръг на германската първа Бундеслига.

Като цяло двубоят не бе много атрактивен, въпреки че имаше критични ситуации и пред двете врати. Мачът започна с неточен удар на Диего, последван от нов такъв на Манджукич.

Възпитаниците на Магат седяха по-добре на терена в началните минути и логично стигнаха до откриване на резултата, още повече, че „бременските музиканти” бяха допускали попадение в мрежата си във всеки един от последните си 16 мача. Така в 22-ата минута, след разбъркване в наказателното поле и двойно спасяване на Вийзе, Ридер се оказа най-съобразителен и изведе Волфсбург напред – 1:0.

След гола гостите приеха играта в своята половина, като бяха добре групирани в отбрана и чакаха възможностите си на контраатака. До края на полувремето Фрингс и Арнаутович изтърваха по едно положение, но нов гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при минимален аванс за „вълците”.

Втората част не стартира на много високи обороти, като в началото Графите можеше да удвои за своите на ударът му бе блокиран от бранител на Вердер. Домакините продължаваха да изпитват трудности при организирането на атаките, докато гостите използваха всяка възможност за контраатака, за да застрашат Вийзе.

40 хиляди зрители на „Везерщадион” пък се надяваха техните любимци да обърнат мача, но домакините просто изглеждаха безсилни да стигнат дори до изравняване.

До края на двубоя Графите, Диего и Манджукич изпуснаха по едно положение, но нов гол не падна и така Волфсбург стигна до безценен успех с 1:0 над Вердер.

След него „вълците” изплуваха от зоната на изпадащите и вече имат 35 точки, на 1 пред 16-ия Айнтрахт, но и с мач повече. Домакините от Вердер пък са 12-и с 38 пункта.

Каляри най-накрая победи в Серия А след 3:2 над Парма (ВИДЕО)