3. „Вълците” издебнаха „бианконерите” и ги изхвърлиха от Копа Италия (видео)

„Вълците” издебнаха „бианконерите” и ги изхвърлиха от Копа Италия (видео)

Рома си осигури участие в полуфинал след победа с 2:0

Съставът на Рома си осигури участие в полуфиналите на турнира за купата на Италия, след като се наложи с 2:0 над Ювентус в голямото дерби от ¼-финалната фаза на надпреварата.

В герой за столичани се превърна черногорският национал Мирко Вучинич, който реализира първото попадение на „Стадио Олимпико” и определено бе сред най-добрите на терена за победителите.

Срещата започна с поделено надмощие, а първата голова възможност се откри пред Юве, след като Джорджио Киелини засече центриране от корнер и топката достигна до Бурдисо, който я прати на сантиметри от страничната греда на Сержио.

Рома отговори само няколко минути по-късно, когато отново след изпълнение на ъглов удар Мирко Вучинич стреля силно, но Сторари реагира адекватно и даде възможност на Киелини да изчисти.

В 29-ата минута Алекс Дел Пиеро стреля опасно с левия крак, но Сержио също се намеси подобаващо и предотврати опасността.

Така първото полувреме завърши при нулево равенство, а двамата треньори направиха по една смяна на почивката и така в игра за Юве се появи Милош Красич, а в редиците на Рома заигра Марко Бориело.

Веднага след подновяването на играта Вучинич отново създаде главоболия на торинските бранители, след като напредна и центрира към Бориело, който пропусна топката, а връхлитащият на скорост Симплисио стреля право в тялото на Сторари.

Малко след изтичането на първия час игра Симоне Пепе се контузи, а мястото му на терена бе заето от Винченцо Якуинта. В 64-ата минута Красич загатна за отличния си технически арсенал, след като успя да преодолее почти цялата отбрана на Рома, но Джон Арне Рийзе успя да се намеси в последния момент и с шпагат изби топката от краката му.

Буквално в следващата атака се стигна и до първото попадение в срещата. Перота изведе Вучинич на стрелкова позиция, а черногорският нападател без замисляне прати топката неспасяемо в мрежата на Сторари.

Малко по-късно Тедей бе близо до това да удвои преднината на Рома, но стражът на Юве показа класа, а в заключителните минути на срещата и гредата се оказа негов помощник след удар на Вучинич.

В даденото от съдията продължение Рома все пак успя да удвои своя аванс, след като Родриго Тадей реализира красиво попадение с акробатичен удар.

Така Рома се присъедини към съставите на Милан, Интер и Палермо, които също си осигуриха участие в полуфиналната фаза на Копа Италия, а наставникът на „римляните” Клаудио Раниери взе частичен реванш от Юве за начина, по който бе освободен от ръководството на „Старата госпожа”.

Стартови състави:

Ювентус: Сторари, Мота (’73 Гросо), Бонучи, Киелини, Григера, Мартинес, Мело, Сисоко, Амаури (’46 Красич), Дел Пиеро, Пепе (’62 Якуинта);

Рома: Сержио, Касети, Мексес, Бурдисо, Рийзе, Бриги (’40 Тадей), Симплисио, Де Роси, Перота, Вучинич, Менес (’46 Бориело);

Валенсия най-накрая дочака победа в Ла Лига (ВИДЕО)

"Прилепите" надвиха с 2:0 Жирона като домакин

ОБЗОР: Айнтрахт в топ 3 на Бундеслигата (ВИДЕО)