3. Валери Божинов наказа Лацио, "дуковете" печелят с 2:1

Валери Божинов наказа Лацио, "дуковете" печелят с 2:1

Нападателят на Парма Валери Божинов бе с основен принос за победата на своя тим с 2:1 като гост на Лацио в среща от 5-ия кръг на Серия "А", която се игра на стадион "Олимпико" в Рим. Българският национал вкара гол, изработи дузпа и изкара червен картон на бранител на "орлите".

Роденият в Горна Оряховица стрелец започна като титуляр за "дуковете" и зарадва треньора Франческо Гуидолин с добрата си игра. В 21-ата минута той засече центриране на Дамяно Дзенони и със силен шут с левия крак прати топката под напречната греда на Муслера за 1:0. Мауро Сарате изравни за Лацио от спорна дузпа в 42-ата минута.

В последната минута от първото полувреме Божинов изработи дузпа за пармалатите, като фаулиралият го Александър Коларов бе изгонен, след като получи два жълти картона за няколко секунди. Нападателят Никола Аморузо бе точен от бялата точка и отново даде преднина на "дуковете".

През втората част Божинов продължи с добрите си изяви. В 71-ата минута българският национал изведе по великолепен начин Аморузо очи в очи срещу Муслера, но той сгреши. Две минути по-късно Божо излезе сам срещу угругвайския вратар, но стреля право в тялото на стража. Аморузо пък можеше да вкара трети гол за "дуковете", но нацели гредата.

След тази победа Парма се изкачи на четвърто място в първенството с актив от 10 точки.

Лацио: Муслера, Лихщайнер, Диаките, Сивилия, Коларов, Дабо, Баронио, Маури, Матузалем, Крус, Сарате (Крибари, Мегни, Фоджа)

Парма: Миранте, Дзкардо, Делафиоре, Лукарели, Дзенони, Марига, Дземаили, Галопа, Кателини, Аморузо, Божинов (Мороне, Палоски, Паки).