3. Валенсия заличи два гола пасив и взе точка в Сарагоса (ВИДЕО)

Валенсия заличи два гола пасив и взе точка в Сарагоса (ВИДЕО)

"Прилепите" стигнаха до 2:2, играха с човек повече в края, но бяха късметлии, че не загубиха

Валенсия губеше с два гола в гостуването на Сарагоса от 25-ия кръг на Ла Лига и се добра до 2:2 на „Ла Ромаледа”. Така „прилепите” нямат поражение вече в пет поредни шампионатни срещи. За Сарагоса това бе осми мач бе за успех, но тимът остава на 5 точки над опасната зона.

Сарагоса направи ударно начало и спечели дузпа след нарушение на Виктор Руис в 4-ата минута. Халфът Апоньо прати вратаря  Диего Алвеш в обратния ъгъл за 5:0 в 5-ата минута.

В 32-ата минута Апоньо центрира от пряк свободен удар и Елдер Пощига с глава разстреля стража за 2:0.

„Прилепите” не свалиха гарда и върнаха един гол много бързо. Али Сисоко центрира отляво, топката бе хитро пропусната за Хонас, който отблизо не сгреши – 2:1.

20 минути преди края отново Хонас изравни. Бранителят Виктор Руис отклони с глава центриране от пряк свободен удар, а Хонас с воле от малък ъгъл се разписа за 2:2.

В 77-ата минута вратарят на Сарагоса Лео Франко беше изгонен с директен червен картон, но до края домакините удържаха точката.

В доабвеното време Сарагоса дори прати топката в мрежата, но попадението бе отменено заради фаул на Пощига в атака.

Валенсия е на пето място с 41 точки, докато Сарагоса остава на 17-то с 25.

Тер Стеген: Тази загуба боли